2. El Araç Pazarı Haziran Ayında Canlandı! 2. El Araç Pazarında İndirim Olacak Mı?

Haziran ayında ikinci el araç piyasasında yaşanan değişim oldukça dikkat çekerken, yükselen fiyatların ne zaman düşeceği konusunda araştırmalar devam ediyor. Uzmanlar ikinci el araç piyasasını değerlendirdiler.

OTOMOBİL 04.07.2020 - 22:31 04.07.2020 - 22:31

Koronavirüs salgınının biraz olsun normalleşme ile birlikte etkisinin göz ardı edilmesi üzerine gerileyen otomobil piyasasında yeniden bir yükseliş yaşanmaya başladı. Hafif ticari ve binek otomobil piyasasında yaşanan hareketlilik satışlara da yansımış oldu. Haziran ayında yaşanan canlanma ile birlikte bir rekorun gelmesi bekleniyordu. Haziran ayında ikinci el otomobil piyasasında yaşanan hareketlilik sonrasında bir önceki yılın aynı dönemi ile bir karşılaştırma yapıldığı zaman yüzde 66 oranında bir artış yaşandığı belirlendi. Gerçekleşen satış miktarı ise 70 bin 973 olarak açıklandı.

İkinci El Araçlarda İndirim Olacak Mı?

Sıfır araç almak isteyen ancak üretim sıkıntısı nedeniyle istediği aracı bulamayan pek çok kişi şanslarını ikinci el araç piyasasında denemek için harekete geçtiler. İkinci el piyasasında birden yaşanan talebin fiyatlarda da etkisini gösterdiği ve fiyatları artırdığı belirlendi. Araç kredi faiz oranlarının da düşürülmesinin ardından yaşanan hareketliliğe bir katkı sağladığı ifade ediliyor.

Uzmanlar tarafından ikinci el araç piyasasının değerlendirilmesinin ardından talebin hala yüksek olması, araç kredi faiz oranlarının cezbedici olması sebebiyle piyasalarda ikinci el araçların fiyatlarının düşüşe geçmesinin pek mümkün olmadığı düşünülüyor. Bu durumda aksine araç almak isteyen vatandaşlara uyarılar yapılıyor. Ellerini çabuk tutmaları gerektiği ifade edilen vatandaşlar için fiyatların daha fazla yükselebileceği ve fırsatçılığın bu alanda da gündeme geldiği konusunda uyarılar yapıldı.

 isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@