20 Haziran'da Yapılacak LGS Sınavı İçin Giriş Bilgileri Yayınlandı

20 Haziran tarihinde yapılması beklenen ver geri sayımın başladığı Liselere Giriş Sınavı için bugün Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde bir duyuru paylaşıldı ve öğrencilerin giriş bilgilerinin yayınlandığı duyuruldu.

İŞ İLANLARI 13.06.2020 - 09:57 13.06.2020 - 09:57

Koronavirüs salgını sonrasında normalleşme adımları atılırken yapılması beklenen sınavlar içinde tüm hazırlıklar tamamlandı. Sınavların akıbeti hakkında çeşitli tartışmalar gündeme gelmiş olmasına rağmen Liselere Geçiş Sınavı için son hazırlıklar tamamlandı.

Önümüzdeki hafta yapılması beklenen merkezi sınav için pek çok öğrencinin heyecanla beklediği sınav giriş belgeleri bugün yayınlandı. Öğrenciler bilgilerine bugünden itibaren sorunsuz bir şekilde ulaşabilecekler.

Duyuru Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde yayınlandı. Buna göre merkezi sınava giriş yapacak olan öğrenciler önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesine girerek e okul üzerinden tüm bilgilerine ulaşabilecekler.

Sınav 20 Haziran'da Yapılacak

Öğrenci giriş bilgilerinin normal şartlarda okullardan 28 Mayıs tarihinde alınması bekleniyordu ancak bu kural pandemi nedeniyle kaldırıldı. Giriş belgeleri öğrenciler sınava girecekleri okula ve sıralarına ulaştıkları zaman sıralarda hazır olarak bekletilecek.

Yeni dönemde 15 yaş üzeri öğrencilerin kimliklerinde fotoğraf olması zorunluyken, yeni 15 yaşına giren ancak pandemi nedeniyle fotoğraf çektiremeyen öğrenciler için bu kuralın da gevşetildiği belirlendi. Bu durumda kimlik belgesinde fotoğraf olma zorunluluğu kaldırılmış oldu.

Pandemi nedeniyle yaşanan tedirginliklerin önüne geçebilmek için sınav öncesinde sosyal mesafe kurallarına uygun bir oturma düzeni ve içeri giriş sisteminin benimsenmesi planlanıyor. 20 Haziran tarihinde yapılacak sınav için geri sayım başladı.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@