ABD Petrolünde Yeni Bir Düşüş! Akaryakıt Fiyatlarında Bir İndirim Gelebilir Mi?

ABD'de yaşanan petrol kuyusundaki düşüşler fiyatlara da yansıdı. ABD petrolünün düşüş gösterdiği ifade edilirken bu durumun Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına yansıyıp yansımayacağı da merakla bekleniyor.

EKONOMİ 13.06.2020 - 11:45 13.06.2020 - 11:45

Küresel piyasalarda meydana gelen dalgalanmalar son aylarda sürekli olarak petrol fiyatlarını da etkilemeye başladı. Salgın dönemi ile başlayan düşüş zaman zaman yerini toparlanmaya bıraksa da hala eski seviyelerine gelemediği ifade edildi.

Petrol üreticileri tarafından yapılan bir toplantı ve alınan kararlar sonrasında petrol üretiminde belirli bir süre boyunca azalmaya gidilmesine ve kısıtlamaların gerçekleştirilmesine karar verilmişti.

Petrol devlerinden birisi olan ABD’de haftalık olarak yayınlanan raporda dikkat çekici bir ayrıntıya yer verildi. 6 ile 12 Haziran tarihleri arasında ABD’de bulunan petrol sondaj kule sayısının azaldığı ve 199 olarak açıklandığı öğrenildi.

13 Haftadır Düşüş Yaşanıyor

Yapılan değerlendirmelerde bu gerilemenin 13 hafta üst üste devam ettiği belirlendi. Bu durum ABd petrolünde de bir düşüşe neden oldu. Kapanışta brent petrolün fiyatının 38.73 dolar seviyelerinden günü ve haftayı kapattığı belirlendi.

Bu durumun akaryakıt fiyatlarına nasıl etki edeceği ise henüz bilinmiyor. Daha önce yaşanan değişimlere göre Türkiye’de akaryakıt fiyatlarında yaşanan değişimler vatandaşın kafasını karıştırmasına neden olmuştu. Şimdilerde düşüşle birlikte yeni bir akaryakıt indiriminin olması bekleniyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@