ABD'de Görülen Halkbank Davasında Yeni Gelişme Yaşandı!

ABD'de görülen Halkbank davasında yeni bir gelişme yaşandı. Dava sürecinin belirlenmesi için tarih konuşulurken, bu süreç içerisinde 14 Temmuz tarihine kadar reddihakim başvurusunun yapılabileceği ifade edildi.

GÜNDEM 01.07.2020 - 12:07 01.07.2020 - 12:07

Uzun süredir devam eden Halkbank davasında yeni bir gelişme yaşandı. New York Güney Mahkemesi tarafından takip edilen davanın bir duruşması da bugün yapıldı. Duruşmanın mevcut pandemi süreci nedeniyle telekonferans yöntemiyle yapıldı.

Davaya bakan Yargıç Richard Berman, taraflar arasında davanın görülmeye başlanması için konu hakkında bir tarih belirlemelerini istedi.

Halkbankasını temsil eden hukuk firmasının avukatı bu süreçte davanın görülmesi için Mart 2022 tarihini işaret etti. Bu süreçte savcılık ise duruma itiraz etti. Yaşanabilecek olan gecikmenin dava sürecine herhangi bir katkısının olmadığı ve bu sürecin gereksiz olduğu belirtti. Tarih olarak ise 2021 yılının Şubat ayı gösterildi.

Davanın Tarihine Sonra Karar Verilecek

Yargıç Berman tarafından tarafların dinlenmesinin ardından dava sürecine karar verilmesi bekleniyor. Bu süreçte davanın ne zaman görüleceği ise tam olarak bilinmiyor. Değerlendirmenin ardından yargıç tarafından davanın ne zaman görüleceğine karar verilecek.

Bir süredir Halkbankası avukatları tarafından reddihakim başvurusunun yapılması bekleniyordu. Yaşanan gelişmeler neticesinde bu başvurunun 14 Temmuz tarihine kadar yapılmasına karar verildi. Başvurunun yapılmasının ardından ise 28 Temmuz tarihine kadar savcılığın bu sürece yanıt vermesi bekleniyor. Söz konusu karar ise en son ağustos ayında karara bağlanabilecek.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@