ABD'den Gelen Veriler Altın Piyasasını Salladı! Gram Altın Ve Çeyrek Altın Kaç Liraya Düştü!

Altın piyasasında akşam saatlerinde yeni bir düşüş trendi etkili olmaya başladı. ABD'den gelen verilerle ons altında yaşanan gerileme altın çeşitlerinin fiyatlarında düşüşlere neden oldu. Gram altın ve çeyrek altın kaç liraya düştü?

EKONOMİ 05.06.2020 - 23:31 05.06.2020 - 23:31

Altın piyasası çeşitli değişkenlerden derin bir şekilde etkilenmeye devam ediyor. Son dönemlerin güvenli limanı olan altında diğer piyasalarda iyileşmeler oldukça düşüş trendi hakimiyetini daha etkin şekilde göstermeyi sürdürüyor.

ONS ALTINDA GERİLEME

Bugün ABD'de Tarım Dışı İstihdam verilerinin açıklanması ve bu rakamların beklentilerden daha iyi gelmesi nedeniyle ons altında yüzde 2'lik bir kayıp yaşandı. Yaklaşık bir aylık süreçte ons altın yaşanan düşüşten kaynaklanan panikle ilk defa 1680 dolar seviyesine geriledi.

Şu anda ons altın 1684 dolardan işlem görmeye devam ederken uzmanlara göre altından çıkışların devam etmesi durumunda ons altında 1640 dolar seviyesi gündeme gelecek. Buna karşılık ise eğer tepki alımları meydana gelirse altın piyasasında bir toparlanma trendi hakim olabilir.

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN KAÇ TL OLDU

Şu andaki piyasa verilerine göre gram altın 366 TL, çeyrek altın 605 TL, cumhuriyet altını 2468 TL ve tam altın ise 2423 TL'den işlem görmeye devam ediyor.

Dolar kurunda herhangi bir düşüş meydana gelmeden gerçekleşen düşüşler altın piyasasının özel şartlarından kaynaklanıyor. Dünyada piyasalara olan güven arttıkça altın fiyatlarında ciddi düşüşler gündeme gelecek. Ancak piyasalara olan güveni tetikleyen verilerin istikrarsız olması nedeniyle altın piyasasında da fiyatlamalarda dalgalanmalar yaşanıyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@