Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk Müjdeyi Duyurdu! Şartları Karşılayan Vatandaşlara 65.000 TL Hibe Desteği Verilecek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, engelli vatandaşlara kendi işlerini kurmaları için verilen hibe desteğinin 65.000 TL'ye çıkarıldığını duyurdu. Bakan Selçuk 2020 yılının ikinci dönem hibe desteği başvurularının alınmaya başlandığını kamuoyuna açıkladı.

DEVLET DESTEKLERİ 14.06.2020 - 11:06 14.06.2020 - 11:06

Türkiye'de sosyal yardımlar ve devlet destekleri konusunda yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bugün yaptığı açıklamada kendi işlerini kurmak isteyen engelli vatandaşlara verilecek devlet desteği ile alakalı olarak bilgilendirme yaptı.

ENGELLİ VATANDAŞLARA HİBE DESTEĞİ

Bakan Selçuk kendi işlerini kurmak isteyen engelli vatandaşlara pozitif ayrımcılık yaparak verilecek hibe desteğini arttırdıklarını belirterek, “2014 yılından itibaren engelli vatandaşlarımızı desteklemeyi sürüdürüyoruz. Bugüne kadar 2291 engelli vatandaşımıza 96 milyon 944 bin TL hibe desteği verdik. Şimdi bunu daha da arttıracağız.” dedi.

HİBE DESTEĞİNE ZAM YAPILDI

Engellilere yönelik verilen hibe desteğine zam yaptıklarını söyleyen Bakan Selçuk, “Engelli vatandaşlarımıza kendi işlerini kurmaları için 50.000 TL hibe desteği veriyorduk. Şimdi bu desteğin miktarını 65.000 TL'ye çıkardık. Bu destekten yararlanmak isteyen vatandaşlarımız hazırlamış oldukları projeleriyle 17 Temmuz'a kadar İŞKUR İl Müdürlüklerine başvurabilirler.” ifadelerini kullandı.

ENGELLİ VATANDAŞLARA DESTEK DEVAM EDECEK

Bakanlık olarak engelli vatandaşlara hep özel olduklarını hissettirmeye çalıştıklarını söyleyen Bakan Selçuk, “Biz “iş'e engel yok” diyerek bu yolculuğa çıktık. Engellilere yönelik her türlü türlü projeye, onların çalışma hayatına işveren veya çalışan olarak girmelerine, mesleki eğitim almalarına hep destek olduk ve bunu devam ettiriyoruz. Engelli vatandaşlarımızın toplum ve çalışma hayatından tecrit edilmesine imkan tanımayacağız. Onların engelleri ne toplum içindeki değerlerini ne de çalışma hayatındaki vasıflarını aşağıya düşürmez. Çalışma hayatında çok başarılı olan engelli vatandaşlarımızın sayısının oldukça fazla olması bizim ne kadar doğru bir yolda ilerlediğimizi göstermektedir.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@