Akaryakıt Fiyatlarına Bu Gece Üçlü Zam Geliyor! Benzin, Motorin ve LPG Ne Kadar Olacak?

Akaryakıt fiyatlarına bu gece pompalara yansımak üzere yeni bir zam geleceği açıklandı. Benzin, motorin ve LPG için gelecek olan zam miktarları ne kadar?

EKONOMİ 01.07.2020 - 10:05 01.07.2020 - 10:05

Akaryakıt fiyatlarında meydana gelen dalgalanmalar son aylarda hızla devam ediyor. Araç sahiplerinin kafalarını karıştıran fiyat değişimlerine bir yenisi daha ekleniyor. Geçtiğimiz hafta yapılan zamların ardından arka arkaya yeni indirim haberleri gelmişti. Vatandaş henüz yeni fiyatlara adapte olamamışken şimdi yeni bir zam haberinin geldiği ifade edildi.

Akaryakıt Fiyatlarına Ne Kadar Zam Geliyor?

Sektör temsilcileri tarafından yapılan açıklamaların ardından bu sefer üçlü bir zammın geleceği açıklandı. Hem benzin, hem motorin, hem de LPG fiyatları için gelecek olan zammın ardından bu gece yarısından itibaren yeni fiyatların pompa fiyatlarına yansıması bekleniyor.

Zam uluslararası piyasalarda gerçekleşen ürün artışları sonrasında yapılıyor. Pompa fiyatlarına yansıyacak zam oranları ise benzin için 11 kuruş, motorin için 10 kuruş ve LPG için 32 kuruş şeklinde açıklandı. Daha önceki dönemlerde yapılan zamlarda LPG pek etkilenmemişti. Şimdilerde akaryakıtın tüm ürünlerinde yapılacak olan zam dikkatlerden kaçmadı.

Yapılacak zam şehirler arası dağıtım şirketleri, rekabet ortamı gibi faktörlere bağlı olarak küçük değişimler yaşayabilir.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@