Ali Babacan Önce İktidarı Topa Tuttu Ardından Erken Seçim İçin Tarih Verdi!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı bir televizyon programında erken seçim yorumlarına devam ederek yine tarih verdi. Babacan hükümetin dayanacak gücünün kalmadığını ve erken seçim şartlarının oluştuğunu söyledi.

GÜNDEM 18.06.2020 - 23:28 18.06.2020 - 23:28

AK Parti'den ayrıldıktan sonra DEVA Partisi'ni kuran ve partinin Genel Başkanı olan Ali Babacan hükümet aleyhinde yorumlarına ve erken seçim ile alakalı olarak değerlendirmelerine devam ediyor. Türkiye'nin çok kötü yönetildiğini söyleyen Babacan, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin devam etmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

TEK ÇIKIŞ YOLUMUZ GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni sert şekilde eleştiren Ali Babacan, “Türkiye bu sistem uygulanmaya başladığında beri geriye doğru gitmiyor adeta koşuyor. Bu sistem denendi ve olmayacağı net şekilde görüldü. Bu nedenle güçlendirilmiş parlamenter sistem tek çıkış yolumuz olacaktır.” dedi.

DESTEKLERİ KALMADI 2020'DE ERKEN SEÇİME GİDEMEZLER

Erken seçim ile alakalı olarak da konuşan Ali Babacan, “2020 yılı içerisinde bir erken seçimden bahsetmek çok zor görünüyor. Ancak Türkiye bir erken seçim sürecine doğru ilerliyor. İktidarın desteği zayıfladı. Bugün seçim olsa eski oylarını almaları mümkün değil. Bu nedenle baskın seçime gitmeye cesaret edemezler. Daha yerel seçimler ne kadar zaman önce yapıldı? Kaybettikleri büyükşehirleri herkes biliyor.” ifadelerini kullandı.

2021'DE ERKEN SEÇİME HAZIRLANIYORLAR

İktidar şu anda 2021 yılında baskın bir seçime hazırlanıyor diyen Ali Babacan, “İktidar şu anda işleri toparlama telaşında hata üstüne hata yapıyor. Amaçları durumu biraz toparlayarak 2021 yılında baskın bir erken seçimle görev sürelerini uzatmak. Ancak gömleğin düğmelerini yanlış ilikleyerek işe başladılar. Bundan sonra bu düzenleri dikiş tutmaz. Yanlış ekonomi politikaları ile vatandaşları korkutuyorlar. Biz olmazsak elinizdeki de gider diyorlar. Kimsenin elinden bir şey gitmeyecek. Herkes kazanacak, bunu biz sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@