Altın Alacaklar Dikkat! O Kritik Karar Sonrasında Altın Fiyatları Rekora Koşabilir!

Altın yatırımı bulunanlar ya da yeni yatırım yapacak olanlar için altın uzmanlarından bazı uyarılar geldi. Amerika'da açıklanacak olan istihdam verilerinin altının yükselişinde etkili olabileceği ve dikkatli olunması gerektiği ifade edildi.

EKONOMİ 02.07.2020 - 12:36 02.07.2020 - 12:36

Son günlerde altın piyasasında meydana gelen dalgalanmalar son derece dikkat çekiyor. Salgında ikinci dalga paniğinin yaşanması ve bunun yanı sıra düğün sezonunun açılması ile birlikte fiyatlarda bir yükseliş trendi görüldü. Bu durum kısa sürede tartışmalara neden oldu. Bunun ardından altın fiyatlarındaki son durum merak konusu oldu.

Son günlerde altın fiyatları hakkında yapılan sorgulamaların da giderek arttığı tespit edildi. Altının ons fiyatına bakıldığı zaman kapanışın hemen altında ve sınırda olduğu ifade ediliyor. 1.769 dolar seviyesinde olan altının ons fiyatı dikkat çekmişti.

Son günlerde koronavirüse karşı geliştirilen aşılardan gelen olumlu yanıtlar ve dünya ekonomisinin hızlı toparlanma süreci risk algısını da düşürmeye başladı.

Altında FED Kararı İzlenecek!

Altın fiyatlarındaki dalgalanmayı etkileyecek olan veriler hakkında değerlendirmeler yapılıyor. Bu süreçte bugün yurt içerisinde açıklanması beklenen önemli verilere dikkat çekildi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından Para Politikası Kurulu toplantı özetinin yayınlanması ve yere ekonomide para ve banka istatistiklerinin takip edilmesi planlanıyor.

Yurt dışında bugün açıklanan istihdam veri raporu merak konusu oldu. ABD’nin yarın resmi tatili olması nedeniyle merakla beklenen istihdam raporu bugün açıklanacak. Bu rapor yatırımcıları da derinden etkileyeceği için altının küresel piyasalarda aşağı ya da yukarı yönlü hareketini etkileyecek gibi görünüyor.

Ekonomistler tarafından değerlendirilen küresel altın piyasasına bakıldığı zaman teknik açıdan altının ons fiyatının 1.750 dolar ile birlikte destek olarak öne çıktığı belirlendi. Gram altında ise bu süreçte destek olarak 385 lira ile 395 lira bandının izlenmesi bekleniyor.

Altın fiyatları, FED tarafından açıklanacak istihdam raporunun beklentilerden farklı çıkmasının ardından ciddi anlamda etkilenebileceği ve rekor bir seviyeye çıkabileceği düşünülüyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@