Altın Güne Yükselişle Başladı! Gram ve Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?

Bir süredir yükselişini sürdüren altın bugün düğün sezonunun ilk günü olması nedeniyle de hareketliliğini devam ettiriyor. Gram ve çeyrek altın bugün güne nasıl başladı?

EKONOMİ 01.07.2020 - 09:27 01.07.2020 - 09:27

Türk kültürünün önemli bir parçası olan altın toplum içerisinde özel günlerde önemli bir hediyeleşme aracı olarak da ifade ediliyor. Bu süreç içerisinde bugünden itibaren pandemi nedeniyle ertelenen düğün sezonu da resmen açıldı. Düğün ve nikah salonlarının alınan çeşitli önlemler neticesinde açılması ile birlikte şimdilerde kuyumcularda büyük bir mesai başladı.

Hem hediyelik hem de yatırımlık olarak tercih edilen altın fiyatları salgında ikinci dalga korkusu ve düğün sezonu sebebiyle ortaya çıkan talep fiyatlarda ciddi bir yükselişe neden oldu. Şimdilerde pek çok yatırımcı ya da altın alımı yapmak isteyen kişi internet üzerinden altın fiyatlarını araştırmaya devam ediyor.

Altın Fiyatları Bugün Ne Kadar Oldu?

24 ayar gram altının fiyatı bugün yaşanan bir yükseliş ile birlikte 392.70 lira seviyelerine kadar ulaştı. Pek çok kişinin tercih ettiği çeyrek altın ise 643.30 lira seviyelerinde ilerlemeye devam ediyor. Yarım altının fiyatı 1.285 lira seviyelerindeyken, Cumhuriyet altını ise 2.560.10 lira seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Altının önümüzdeki günlerde de artmaya devam edeceği düşünülüyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@