Altın Piyasasında Gergin Bekleyiş: Gram Altın 350 TL'ye Düşecek Mi?

Altın piyasası yeni hafta için heyecanlı bir bekleyiş içerisindeyken uzmanlar gelecek haftanın altın fiyatı tahminleri hakkında yorumları ile yatırımcılara fikir vermeye başladılar. Uzmanlara göre altın fiyatlarında yeni haftada da düşüş trendi sürecek. Gram altın bu hafta kaç lira olacak?

EKONOMİ 07.06.2020 - 23:13 07.06.2020 - 23:13

Altın piyasasında cuma günü meydana gelen gerileme nedeniyle yatırımcılar gözlerini yarın başlayacak olan yeni haftaya çevirdiler. Yeni haftada yatırımcılar bir süredir güvenli liman olarak güvendikleri altın piyasasının kendilerine kayıp getirip getirmeyeceğini merak ediyorlar.

ALTIN PİYASASINDA DALGALI SEYİR

ABD kaynaklı haberlerle altın piyasasında gerçekleşen değişimler fiyatlamada belirleyici oluyor. Son dönemlerde koronavirüs salgınının yanı sıra ABD'de meydana gelen iç karışıklıklar ve Çin ile olan ticari ilişkilerdeki gerginlik piyasalarda ciddi dalgalanmarı beraberinde getirdi.

ABD'DEN GELEN HABER AKIŞLARI ALTIN PİYASASINDA BELİRLEYİCİ OLUYOR

Piyasalarda risk iştahının artması ile altın yatırımından çıkmaya başlayan yatırımcılar ons altının fiyatında ciddi bir gerileme olmasına neden oluyorlar. Piyasalarda normalleşme verileri hızlandıkça risk iştahı da artıyor. Bu durum altın fiyatlarında düşüş getiriyor. Ancak ABD'den gelen olumsuz haber akışları piyasaları negatif etkilediğinde altın fiyatlarındaki düşüş duruyor yerine yükseliş trendi hakim olmaya başlıyor.

GRAM ALTIN 350 TL'YE İNEBİLİR!

Uzmanlara göre yeni haftada altın piyasasında düşüşler devam edecek. Finans Yatırım'ın yeni bültenine göre gram altının 350 TL'ye kadar inebileceği ve bu nedenle yatırımcıların dikkatli olmaları  tavsiye edildi. Altında sürekli bir düşüş veya sürekli bir yükseliş meydana gelmeyeceğini dile getiren uzmanlar doğru zamanda doğru hamleleri yapabilen yatırımcıların çok ciddi kazançlar sağlayabileceklerini söylediler.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@