Altın Piyasasında Sürpriz Gelişme! Uzmanların Yeni Haftada Altın Fiyatları Hakkında Yorumları!

Altın piyasasında yeni hafta yükseliş trendiyle başladı. Yatırımcıların büyük bir endişeyle beklediği haftanın ilk işlem gününde sürpriz bir şekilde korkulan olmadı ve altın fiyatlarındaki düşüş eğilimi günün ilk saatlerinde durdu. Gram altın ve çeyrek altın bugün kaç lira oldu?

EKONOMİ 08.06.2020 - 09:07 08.06.2020 - 09:07

Altın piyasasında geçtiğimiz hafta cuma günü meydana gelen düşüş yatırımcıları büyük bir endişeye sevk etmişti. Bu sebeple yeni haftanın ilk günü altının seyri açısından çok büyük bir öneme sahipti. Haftanın ilk işlem gününde altın yönünü yukrıya doğru çevirdi.

ALTIN YATIRIMCISININ ENDİŞESİ SONA ERDİ

Ons altın 1685 dolar seviyesinde hafta sonuna girerken yeni haftanın ilk saatlerinde 1690 dolar seviyesine yükseldi. Ons altında artışın çok yüksek olmamasına rağmen yatırımcılar yönün yukarıya doğru kırılması nedeniyle endişelerinden kurtuldular.

ABD'den gelen haberlerle alakalı olarak fiyatlanmada değişkenlik meydana gelirken yeni haftada olumlu veriler gelmeye devam ederse altından çıkma ve diğer piyasalara kaçma eğilimi yeniden hakim olabilir.

UZMANLARIN ALTIN TAVSİYELERİ

Uzmanlara göre altın yatırımı konusunda çok ince çizgilerin takip edilmesi gerekiyor. Altın koronavirüs sürecinde güvenli liman vazifesi gördü. Ancak ekonomik tecrübelere göre bir yatırım aracının sürekli kazandırması piyasa realitesine aykırı bir durum. Bu nedenle altında düşüş imkansız değil. Piyasalar canlanıp risk iştahı arttıkça altın fiyatlarında düşme meydana gelecek. Analistler doğru zamanda altına giriş veya çıkış yapmanın kazanç getireceğini ifade ediyorlar.

Kapalıçarşı altın piyasasına göre 8 Haziran 2020 Pazartesi günü altın çeşitlerinin satış fiyatı şöyle:

Gram Altın: 368 TL

Çeyrek Altın: 608 TL

Tam Altın: 2433 TL

Yarım Altın: 1216 TL

Cumhuriyet Altını: 2477 TL

22 Ayar Bilezik: 337 TL

Hamit Altın: 2427 TL

18 Ayar Altın: 276 TL

14 Ayar Altın: 215 TL

Gremse Altın: 6083 TL

Reşat Altın: 2427 TL

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@