Altın Yatırımı Yapacaklara Uzmanlardan Çok Önemli Uyarı! Altın Fiyatları Yükselecek Mi? Yeni Haftaya Altın Nasıl Başladı?

Altın fiyatlarında dalgalanma devam ederken, uzman isimler altın yatırımı yapacaklara önemli uyarılarda bulundular. Altın fiyatları yeni haftaya nasıl başladı?

EKONOMİ 06.07.2020 - 11:35 06.07.2020 - 11:35

Altın piyasası etkisini hiç kaybetmeyen bir yatırım piyasası olarak değerlendiriliyor. Küçük büyük demeden pek çok yatırımcı tarafından her gün altın fiyatlarındaki son durum merak ediliyor. Özellikle son dönemlerde altın piyasasında yaşanan dalgalanmalar yatırımcıları heyecanlandırırken, yeni yatırım yapacak olan kişileri ise meraklandırmaya devam ediyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle altın yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak görüldüğü için çok tercih edilmişti. Bunun ardından altın fiyatları yükselmiş ve tarihi bir rekor kırılmıştı. Sonrasında piyasaların sakinleşmeleri, ekonomide normalleşmenin gündeme gelmesi nedeniyle yeniden düştü. Şimdilerde ise salgında ikinci dalga korkusunun ortaya çıkması altın piyasasının yeniden gözde olmasına neden oldu. Şimdilerde iç piyasalarda düğün sezonunun açılması ile birlikte altına olan ilginin yoğun olmasının da etkisinin olduğu ifade ediliyor.

Altın Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Yeni haftaya sakin başlayan altın fiyatlarında ivme az da olsa aşağı yönlü çevrilmiş durumda. Gram altın yeni haftada 392 liradan satılıyor. Küçük büyük tüm yatırımcıların merak ettiği çeyrek altın ise 642 liradan satılıyor. Şimdilerde yarım altın fiyatları 1.282 lira olarak açıklandı. Cumhuriyet altını ise 2.555 liradan satışa sunuldu.

Altın Düşecek Mi Yoksa Yükselecek Mi?

Altın uzmanları ve yatırım uzmanları tarafından yapılan değerlendirmelerde altının yükseleceği mi yoksa düşeceği mi konusundaki sorulara çeşitli yanıtlar veriliyor. Altının son durumunun piyasalarda iyi bir tutulum gösterdiği yönünde gerçekleştiği açıklanıyor. Şimdilerde altının ons fiyatında 1800’lü seviyelerin sürpriz olmayacağı dile getirildi. 2020 yılının ilk yarısında gösterdiği yukarı yönlü ivmenin şimdilerde biraz daha sakinleştiği belirtildi. Altın hala en çok kazandıran yatırım araçlarından birisi olurken, şimdilerde göstermiş olduğu seviyeyi uzun bir süre daha koruyabileceği belirtildi.

 isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@