Apple'dan Üzücü Karar! Iphone Fiyatlarına Yüzde 30 Zam Geldi!

Apple Türkiye tarafından yapılan açıklama pek çok Apple kullanıcısını üzdü. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere pek çok ürüne çeşitli oranlarda zam geldi. En çok Iphone fiyatlarının zamlandığı açıklandı.

TEKNOLOJİ 01.07.2020 - 10:42 01.07.2020 - 10:42

Teknoloji severlerin yakından takip ettiği Apple Türkiye bu süreçte pek çok ürünün fiyatında artışa gittiğini açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda 1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yeni zamlarını açıkladı. Açıklanan zamlar sonucunda neredeyse tüm ürünlere zam geldiği belirlendi. Bazı ürünlerde ise neredeyse yüzde 30 oranında zammın yaşandığı ifade edildi.

Apple Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre zamlı fiyatların bugünden itibaren geçerli olduğu ifade edildi. Iphone, Ipad, Mac ve diğer ürünlerin fiyatlarında da önemli artışlar yaşandı. Döviz kurundan dolayı zaten çok pahalı olan ürünlerin bu sefer gelen zamlarla birlikte daha pahalı olacağı ifade edildi.

En Çok Iphone Modelleri Zamlandı!

Gelen zamlar sonrasında en çok telefon modellerinde fiyat farklarının olduğu tespit edildi. Diğer ürün ve modellerde de çeşitli oranlarda zam gerçekleşmiş oldu. Ipad Pro modelinin başlangıç fiyatı daha önce yapılan satışlarda 6.399 liradan satılırken yeni dönemde 6.699 liraya kadar çıkmış olacak.

Yeni nesil Ipad Air’in başlangıç fiyatının da gelen zamlar sonrasında 3.999 liradan 4.199 liraya kadar çıktığı belirlendi. Yaşanan fiyat artışlarının ardından pek çok teknoloji sever cep yakan Iphone fiyatları karşısında farklı alternatifler aramaya başladı. Pek çok kişi şimdiden alternatif markaların ürünlerine yöneldiklerini ifade ettiler.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@