Araç Sahipleri Dikkat! O Ödemeler Bugün Başlıyor!

Milyonlarca araç sahibini yakından ilgilendiren MTV ödemeleri için bugün geri sayım başladı. 2. taksit ödemeleri bugünden itibaren başlamış oldu. Ödemeler nasıl yapılacak?

EKONOMİ 01.07.2020 - 10:27 01.07.2020 - 10:27

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren bir duyuru yapıldı. Bugünden itibaren motorlu taşıtlar vergisinin ikinci taksit ödemelerinin resmen başladığı duyuruldu. Ödemelerin zamanında yapılmaması halinde gecikme faizlerinin de uygulanacağı belirtildi.

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalar sonrasında internet sitesinde konu hakkında bir duyurunun yapıldığı belirlendi. Bu duyuruya göre mükellefleri İnteraktif olarak hazırlanan Vergi Dairesi üzerinden herhangi bir şifre girişine ihtiyaç duymadan ödemelerini sorunsuz bir şekilde yapabilecekler. Bu alan üzerinde yer alan ‘MTV Ödeme’ alanı içerisinde plaka ve kimlik bilgilerini girerek gerekli olan işlemler yapılabilecek.

Ödemeler Nasıl Yapılacak?

Gelir İdaresi Başkanlığının resmi internet adresi üzerinden de ödemeler yapılabilecek. Ödeme yapılabilecek olan saatler 02:00 ile 22:00 olarak açıklandı. Anlaşmalı bankaların kredi kartlarından ya da banka hesabı üzerinden MTV ödemelerinin gerçekleştirilmesi için çeşitli imkanlar sunuluyor.

Yine anlaşmalı olan bankaların şubelerinden ve alternatif olan ödeme kanallarından ödeme yapılması için imkan tanınacak. PTT iş yerlerinden de ödemeler kabul edilebiliyor. Bugün başlayan ödemeler araç sahipleri için MTV ödemelerinin ikinci taksiti olarak açıklandı. Bu süreçte tek seferde ödeme yapmakta mümkün.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@