Bekçi Olmak İsteyenlere Yeni Fırsat! İŞKUR İş İlanlarıyla Çok Sayıda Bekçi Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığı ile yayınlanan son iş ilanlarına göre çok sayıda bekçi alımı yapılacak. Bekçi olmak isteyen vatandaşların ilgisini çeken yeni iş ilanlarında başvuru şartları ve başvuru şekli açık şekilde belirtildi. İŞKUR iş başvurusu nasıl yapılır? Bekçi olmak için aranan şartlar nelerdir?

İŞ İLANLARI 18.06.2020 - 16:09 18.06.2020 - 16:09

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafınden yaynlanan yeni iş ilanları on binlerce vatandaş tarafından mercek altına alındı. İşsiz sayısının son dönemlerde yükselmiş olmasından dolayı rekabetin üst seviyede yaşanması iş ilanlarına yönelmeyi ve seçici davranmayı zorunlu kıldı.

Türkiye'de son dönemlerde en çok tercih edilen mesleklerin başında ise bekçilik geliyor. Ancak burada bir ayrım bulunuyor. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilen bekçilerin işe alım süreçlerini Emniyet Genel Müdürlüğü kendi sistemi içerisinde belirliyor ve Polis Akademisi üzerinden işe alım ve eğitim süreçleri yürütülüyor.

İŞKUR üzerinden alımı yapılan bekçiler ise özel sektörde görev yapmak üzere işlere yerleştiriliyorlar. Bunların Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı olarak işe alınan bekçiler ile karıştırılmaması gerekir. Bu bekçilerin sosyal hakları da maaşları da daha kısıtlı bir seviyede bulunuyor.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün 2020 bekçi alımı için yapması beklenen duyuruyu henüz yapmaması nedeniyle işsiz vatandaşlar İŞKUR üzerinden yayınlanan özel sektör bekçi iş ilanlarına ilgi gösteriyorlar. Peki İŞKUR üzerinden alımı yapılacak bekçilerden istenen şartlar nelerdir?

BEKÇİ İŞ İLANLARINA BAŞVURU ŞARTLARI

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18-45 yaş aralığında bulunmak

-Emekli veya malul aylığı alıyor olmamak

-En az ilköğretim mezunu olmak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

-Görevini yapmaya engel olacak fiziksel veya ruhsal bir hastalığı bulunmamak

-Vardiyalı çalışma sisteminde çalışmayı kabul etmek

-Fiziksel olarak bekçilik yapmaya uygun olmak

İŞKUR BEKÇİLİK İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR üzerinden yayınlanan bekçilik iş ilanlarına başvuruda bulunmak için farklı yollar mevcuttur. Bu iş ilanlarında İŞKUR il veya ilçe müdürlükleri aracılığı ile iş başvurusunda bulunulabilir. Bir başka yol ise yayınlanan ilanda işveren iletişim bilgilerinden işveren ile irtibata geçmektir. Son başvuru şekli ise online başvuru yapmaktır. Bunun için İŞKUR internet sitesine iş arayan kimliği ile giriş yapılır. Daha sonra ilgili iş ilanların açık işler bölümünden yapılacak arama ile bulunur. İş başvurusu yapılacak iş ilanlarının en alt bölümündeki “BAŞVUR” butonundan iş başvurusu yapılır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@