Beklenen Oldu! Benzin ve Motorine Zam Geldi

Bugün benzin, motorin ve otogaz fiyatlarına zam gelmesi bekleniyordu. Üçlü zam göz korkutsa da bu süreçte benzin ve motorinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere zam geleceği açıklandı. İşte zam oranları!

EKONOMİ 01.07.2020 - 16:40 01.07.2020 - 16:40

Bir süredir akaryakıt fiyatlarında çeşitli değişimler yaşanıyordu. Bu dalgalanmalar araç sahiplerinin de kafasını karıştırmaya devam ediyor. Bu sabah benzine motorine ve otogaza zam yapılacağı yönünde görüşler ortaya atılmıştı. Beklenen oldu ancak yapılan değerlendirmelerde sadece benzin ve motorine zam yapıldığı açıklandı.

Bu gece yarısından itibaren pompa fiyatlarında geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 11 kuruş zam gelirken, motorinin litre fiyatına ise 10 kuruş zam geldiği açıklandı.

Zamlar Sonrasında Benzin ve Motorin Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından yapılan açıklamaların ardından benzinin litre fiyatı şimdilerde Ankara’da ortalama olarak 6.23 liradan satılırken şimdilerde gelen zam sonrasında 6.34 liraya kadar çıkacak. İstanbul’da litresi 6.17 lira olan benzin gece yarısından sonra 6.28 liraya çıkacak. İzmir’de ise 6.25 liradan 6.36 liraya kadar yükselecek.

Motorin fiyatları ise şimdilerde Ankara’da 5.77 liradan satılıyor. Gelen zamların ardından 8.87 liraya çıkması bekleniyor. Motorinin litre fiyatı ise İstanbul’da 5.72 liradan satılırken zam sonrasında 5.82 lira olacak. İzmir’de ise bu fiyatlar 5.82 liradan 5.92 liraya kadar yükselecek. Akaryakıt fiyatları hesaplanırken yaşanan serbest piyasa ve rekabet esas alınıyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@