Bilim Kurulu Toplantısından Ne Kararı Çıktı? Kurban Bayramında Sokağa Çıkma Yasağı Olacak Mı?

Dün düzenlenen Bilim Kurulu toplantısının ardından en çok sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca konu hakkında açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 02.07.2020 - 07:57 02.07.2020 - 07:57

Dün gerçekleştirilen ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın öncülük etmiş olduğu Bilim Kurulu toplantısından çıkacak kararlar heyecanla bekleniyordu. Yeniden yasakların gündeme gelip gelmeyeceği merak konusu olurken en çok Kurban Bayramı’nda yeni bir sokağa çıkma yasağının olup olmayacağı heyecanla beklenmeye başladı.

Daha önceki dönemlerde Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağının gündeme gelmesi pandemi sürecine yönelik bir katkı olarak ifade edilmişti.

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Ayın sonuna denk gelen bayram 31 Temmuz ile 3 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek. Yeniden son dönemlerde normalleşme ile birlikte vaka sayılarının artmaya başlaması endişe edici bir durum olarak değerlendirilirken bu süreç içerisinde sokağa çıkma yasağının gündeme gelebileceği belirtilmişti.

Bilim Kurulu toplantısının sona ermesinin ardından vatandaşlara açıklama yapmak için bir açıklama düzenleyen Fahrettin Koca’ya en çok sorulan sorulardan birisi bu oldu. Açıklamalarında henüz sokağa çıkma yasağı hakkında bir çalışmalarının olmadığını belirtti. Ancak bu süreç içerisinde yasakların vatandaşın hassasiyetine ve alınan tedbirlere bağlı olduğunun da altını çizdi.

Koca açıklamalarında ‘Bayrama bir ay kadar bir süre var. Alınacak kararları vakaların durumu belirleyecek. Henüz konu gündemimizde olmadığı için net bir şey söylemem çok mümkün değil. Ancak biz olmayacağı düşüncesindeyiz. Bilim Kurulu zaman yaklaştıkça bu durumu gündeme getirir. Ardından bir karara bağlanır’ dedi.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@