Bimcell Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası Direk Bağlanma

Bimcell müşteri hizmetleri telefon numarası; Bimcell operatörleri için 551, diğer operatörler için 444 4 551’dir. Bimcell müşteri hizmetleri aranarak yapılabilecek bazı işlemler haberimizde detaylı olarak anlatılmıştır.

ÖNEMLİ BAŞLIKLAR 24.02.2020 - 12:25 24.02.2020 - 12:25

Bimcell müşteri hizmetleri telefon numarası; Bimcell operatörleri için 551, diğer operatörler için 444 4 551’dir.

Bimcell müşteri hizmetleri aranarak yapılabilecek bazı işlemler şunlardır:

 • TL yükleme işlemi yapılabilmektedir.
 • Tarife ve paketler ile ilgili bilgi alınabilmektedir.
 • Tarife ve paket değişimi veya iptali yapılabilmektedir.
 • Numara değiştirme talebinde bulunulabilmektedir.
 • Bimcell ile ilgili şikayetler iletilebilmektedir.
 • PUK kodu öğrenilebilmektedir.
 • Kalan bakiye sorgulanabilmektedir.
 • Pakette kalan hakların sorgulaması yapılabilmektedir.
 • Numara taşıma işlemi yapılmış ise bunun süreci ile ilgili bilgi alınabilmektedir.

Bimcell Müşteri Hizmetlerine Direkt Nasıl Bağlanılır?

Bimcell müşteri hizmetlerine direkt bağlanabilmek için izlenmesi gereken adımlar şunlardır:

 • 444 4 551’in aranması gereklidir.
 • Kısa bir ses kaydı dinletildikten sonra telesekreter işlem menüsündeki işlemleri ve bu işlemleri yapabilmek için tuşlanması gereken rakamları saymaktadır.
 • Telesekreter işlem menüsünü saymadan 0 tuşlanmalıdır.
 • Ardından herhangi bir müşteri temsilcisi uygun olana kadar hatta bekletilmektedir ve sonrasında bağlantı gerçekleşmektedir.

Bimcell Müşteri Hizmetlerinden Numara Değişikliği Nasıl Yapılır?

Bimcell müşteri hizmetlerinden numara değişikliği yapabilmek için müşterinin kendi Bimcell hattından 551’i araması veya diğer operatörlerden 444 4 551’i araması gereklidir. Numara değişikliği talebini iletebilmesi için müşteri temsilcisine bağlanması gereklidir. Numara değişikliği talebinin alınabilmesi için kişisel bilgilerle alakalı birtakım sorular sorulmaktadır. İşlemin yapılabilmesi için ödenmesi gereken ücret 20 TL olarak belirlenmiştir. Numara değişikliği yapabilme limiti faturasız hatlar için ayda bir olarak belirlenmiştir.

Bimcell Müşteri Hizmetlerinden PUK Kodu Nasıl Alınır?

Bimcell müşteri hizmetlerinden PUK kodu alınması, PIN kodunun çok kez yanlış girilmesi ile gerekli olmaktadır. Bimcell müşteri hizmetleri aranarak, müşteri temsilcisine bağlanılmalıdır. Ardından PUK kodu talep edildiği müşteri temsilcisine söylenmelidir. Müşteri temsilcisi güvenlik adına birtakım sorular sormaktadır. Bu sorulara doğru cevap verilmesi durumunda telefonunun kilidinin açılması için gerekli olan PUK kodu öğrenilebilmektedir.

Bimcell Müşteri Hizmetlerinden Hatta Nasıl TL Yüklenir?

Bimcell müşteri hizmetlerinden TL yükleme işlemi yapabilmek için öncelikle müşteri hizmetleri aranmalıdır. İşlem menüsünde TL yükleme işlemi sayılmaktadır. Bunun için gerekli tuşlamaların yapılması gereklidir. TL yüklemesi yapılacak olan cep telefonu numarası ve ne kadar yüklenmek istendiği bilgisi istenmektedir. Ardından ilgili işlem başarı ile gerçekleştirilmektedir. TL yükleme işleminin sağlamasının yapılabilmesi için telefonun arama kısmından *123# tuşlanmalıdır veya 9333 aranmalıdır. 9333’ün aranması durumunda ilk önce hatta kalan bakiye söylenmektedir. Ardından hata tanımlı olan paketler ve paket kullanım hakları ile ilgili bilgi verilmektedir. *123# tuşlaması yapılması durumunda ise telefonun ekranında hatta ne kadar bakiye kaldığı ile ilgili bilgilendirme mesajı çıkmaktadır.

Bimcell Müşteri Hizmetlerini Aramak Ücretli Midir?

Bimcell müşteri hizmetlerini aramak ücretlidir. Ancak eğer ilgili hattın her yöne yurt içi dakika hakkı var ise; müşteri hizmetleri ile konuşulan süre bu dakika hakkından düşmektedir. Paketin olmaması durumunda, Bimcell’in yurt içi konuşmalarda uyguladığı standart tarifesi üzerinden ücretlendirmeler yapılmaktadır. Bimcell’in yurt içi tarifelere uyguladığı standart konuşma; 6 saniye için 0.0125 TL’dir.

Bimcell Müşteri Hizmetlerinden Tarife ve Paket Değişimi Nasıl Yapılır?

Bimcell müşteri hizmetlerinden tarife ve paket değişimi yapabilmek için öncelikle Bimcell müşteri hizmetlerinin aranması ve detaylı bilgi alabilmek adına müşteri temsilcisine bağlanılması gereklidir. Müşteri temsilcisi paketler ile ilgili detaylı bilgi verdikten sonra paket değişim işlemini direkt yapabilmektedir. Ayrıca paket iptal işlemi de aynı şekilde yapılabilmektedir. Bimcell müşterilerine; internet paketleri, konuşma paketleri, SMS paketleri, karma paketler, yurt dışı tarifeleri ve çeşitli kampanyalar sunmaktadır.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@