Bitcoin Hakkında Şok Tahmin: Çok Sayıda Yatırımcı İflas Edecek!

Kripto para piyasasında meydana gelen gelişmeler yatırımcıların beklentilerinin çok uzağında kalmaya devam ediyor. Özellikle Bitcoin'de beklenen yükselişin olmaması büyük bir hayal kırıklığı yaratmayı sürdürüyor. Piyasaya hakim uzmanların çarpıcı tahminleri ise yatırımcılarda büyük endişeye neden oluyor.

EKONOMİ 04.06.2020 - 23:34 04.06.2020 - 23:34

Kripto para piyasasında meydana gelen gelişmeler geniş kitleler tarafından takip edilmeye başlandı. Milyarlarca dolarlık işlem hacmine sahip olan kripto para piyasası dünyanın en önemli finans piyasalarından birisi haline geldi.

HALVİNG SONRASI DÖNEM TAHMİNLERİ TUTMADI

Yatırımcılar kripto para piyasası uzmanlarının düşüncelerine göre yatırımlarına yön veriyorlar. Özellikle Bitcoin'e yönelik spekülasyonlar çoğu zaman yatırımcılar zarar etmesine neden oluyor. Bir süre önce gerçekleşen Halving sonrasında Bitcoin'de ciddi bir sıçrayış bekleniyordu. Ancak realite ile tahminler örtüşmedi.

Bitcoin üzerinde tahmin edilen oranlarda bir sıçrayıştan ziyade zayıf bir hareketlenme yaşanmaya devam ediyor. Dar bir alana sıkışan Bitcoin zaman zaman yükselme trendine girse de ulaştığı noktada kalıcı olmayı başaramıyor. Bunun en net örneği ise iki gün önce yaşandı.

10.000 DOLAR SEVİYESİNDE TUTUNAMADI

İki gün önce 10.000 dolar seviyesini aşmayı başaran Bitcoin kendisine 16.000 doları hedef olarak seçti. Ancak bu hedef gerçekçi verilere dayanmadığı içi,n Bitcoin düşüş tendine girdi. 10.000 dolar üzerinde tutunamayan Bitcoin şu anda 9.785 dolardan işlem görmeyi sürdürüyor.

Analistlerin yeni tahminleri ise Bitcoin yatırımcılarını büyük bir endişeye sevk etti. Genellikle analizleri tutan Dave the Wave'ye göre Bitcoin 6.000 dolar seviyesine gerileyecek. Bu tahminin gerçekleşmesi çok sayıda yatırımcının iflasın eşiğine gelmesi demek. Bitcoin'de meydana gelen değişimler yakından takip edilmesi eğilimi uzun bir süre daha sürecek.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@