Bu Haftanın En Çok Kazandıran Yatırım Aracı! Dolar, Euro, Altın, Borsa İstanbul Rakamları!

Normalleşme döneminin istikrarsız şartlarının hakim olduğu piyasalarda 8-12 Haziran haftasında en çok kazanç getiren yatırım aracı belli oldu. Bu hafta FED Haziran kararlarının etkilediği piyasaların en çok kazandıran yatırım araçlarının performansları netleşti. Bu hafta en çok hangi yatırım aracı kazandırdı?

EKONOMİ 12.06.2020 - 22:57 12.06.2020 - 22:57

Koronavirüsün etkisini yitirmesinin ardından tüm dünyada piyasalar normalleşme eğilimine girerken meydana gelen gelişmeler istikrarsız bir görüntü vermeye devam ediyor. Bu hafta piyasaları en çok FED Haziran kararları etkiledi. Bu kararların hem öncesi hem de sonrasında tüm piyasalar ayrı bir pozisyon almak zorunda kaldı.

BORSA İSTANBUL KAYBETTİRDİ

Bu hafta BİST 100 endeksi bir önceki haftaya oranla yüzde 0,17 düşerek 109.835,47 puanla kapandı. Borsa İstanbul haftanın kaybettireni oldu.

DOLAR HAFTANIN SON İŞLEM GÜNLERİNDE YÜKSELDİ

Bu hafta ABD doları haftanın son işlem günlerinde hareketlenerek yükseliş ivmesi yakaladı. Haftalık performansta ise ABD doları yüzde 0,87 değer kazanarak 6,83 TL'ye yükseldi.

EUROYA YATIRIM YAPANLAR KAZANDI

Euronun haftalık seyrinde Türk lirası karşısında dirençli bir görüntü hakim oldu. Euro bu hafta yüzde 0,90 artış göstererek 7,72 TL'den kapandı.

HAFTANIN ZİRVESİNDE ALTIN YER ALDI

Haftanın en çok kazandıran yatırım aracı ise gram altın oldu. Bu hafta yeniden yükseliş ivmesi yakalayan gram altın yüzde 4,06'lık kazançla 381 TL'den kapandı. Cumhuriyet altınında ise artış yüzde 4,02 ile gerçekleşti ve kapanış fiyatı 2534 TL oldu.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@