Cumhurbaşkanı Açıkladı: Sosyal Medya Platformlarını Kontrol Altına Alacağız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı son açıklamalarda sosyal medya platformları üzerinden de gerçekleştirilen çirkin saldırıların engellenmesi için yeni yaptırımların ve düzenlemelerin gerçekleştirileceği ifade edildi.

GÜNDEM 01.07.2020 - 14:45 01.07.2020 - 14:45

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdiği bir toplantıda önemli açıklamalarda bulundu. Gündeme ilişkin yapmış olduğu açıklamalarda son zamanlarda sosyal medyada gerçekleşen çirkin saldırıları hedef aldı.

Koronavirüs salgını ile mücadele devam ederken ekonomideki durum merak konusu olmuştu. Normalleşme adımları atılırken bu süreç içerisinde tüm dünya ülkeleri tarafından Türkiye’nin salgınla mücadelesi büyük bir merakla izleniyor. Normalleşme takviminin ilan edilmesinin hemen ardından çarklar kademeli de olsa dönmeye ve ticari faaliyetler ilerlemeye başladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında yıl sonunda Türkiye’den beklenmeyen bir büyüme hedefine ulaşılacağını ifade etti. 2020 yılının tüm Avrupa ülkelerinde bir kayıp olarak görülmesinin ardından Türkiye’nin göstereceği büyümenin takdirle izleneceğini ifade etti.

Sosyal Medya Mecralarına Düzenleme Geliyor!

Son günlerde sosyal medyada Maliye Bakanı Berat Albayrak, eşi ve yeni dünyaya gelen torunu hakkında çıkan çeşitli haberler, yapılan yorumlar hakkında da konuştu. Torunu hakkında yapılan paylaşımlara çok üzüldüğünü belirten Erdoğan konu hakkında mutlaka hesabını soracağını ve bu konuda gerekli işlemlerin de yapılacağını belirtti.

Sosyal medya terörüne sessiz kaldıkça durumun daha ciddi boyutlara ulaştığını ve bu nedenle gerekli önlemlerin alınacağına işaret etti. Bu konu şimdilerde kapsamlı bir hukuki çalışma üzerinde durulduğu ve yakın zamanda internet ortamında ve sosyal mecralarda gerçekleştirilebilecek olan her türlü saldırıya karşı gerekli önlemlerin alınacağı ifade edildi. Yakın zamanda şimdiye kadar hiç getirilmemiş olan mali yaptırımların ve erişim engellerin getirileceğinin sinyallerini verdi.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@