Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Sokağa Çıkma Yasağı Açıklaması! Sokağa Çıkma Yasağı Kararı İptal Mi Edildi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün gece İçişleri Bakanlığı tarafından duyurulan sokağa çıkma yasağı ile alakalı olarak yeni bir karar alındığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medyadan yaptığı açıklamaya göre bu hafta sonu uygulanacağına karar verilen sokağa çıkma yasağı kararı iptal edildi.

GÜNDEM 05.06.2020 - 13:03 05.06.2020 - 13:03

Türkiye'de dün gece sürpriz bir şekilde İçişleri Bakanlığı tarafından alınan sokağa çıkma yasağı kararı ile alakalı olarak önemli bir gelişme yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma yasağı ile alakalı olarak yeni bir karar aldıklarını ve vatandaşlardan gelen talepler neticesinde hafta sonu 15 ilde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı kararının iptal edildiğini duyurdu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, “Koronavirüs salgını döneminde milletimizi bu ölümcül hastalıktan korumak için çok sayıda tedbiri hayatımıza soktuk. Bunlardan birisi de sokağa çıkma yasağı kararıydı. Bir süre önce sokağa çıkma yasaklarını kaldırmıştık. Ancak koronavirüs vakalarının yeniden artış göstermesi ile sokağa çıkma yasağı kararını gündeme almak zorunda kaldık.” dedi.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KARARI İPTAL EDİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaşanan gelişmeler hakkında, “Sağlık Bakanlığımızın önerisi ile ve İçişleri Bakanlığımızın dün gece yayınladığı genelgeyle 15 ilde sokağa çıkma yasağı kararını duyurmuştuk. Bu konuda vatandaşlarımızdan bize gelen talepler bizi yeni bir değerlendirme yapmak zorunda bıraktı. Sokağa çıkma yasaklarının farklı sosyal ve ekonomik sorunlara neden olabileceği tarafımızdan anlaşılmıştır. Bu nedenle vatandaşlarımızın normalleşme döneminde yeniden sıkıntıya düşmesine seyirci kalmamak adına alınan sokağa çıkma yasağı kararını iptal ettik.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşların maske takma, sosyal mesafeyi koruma ve temizlik kurallarına riayet etme gibi tedbirleri uygulamaya devam etmeleri yönündeki tavsiyeni yineledi. Bu konuda vatandaşlardan özel gayret isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsün bu şekilde kontrol altına alınabileceğini söyledi.

Bu yeni kararın ardından vatandaşlar bu hafta sonu herhangi bir kısıtlama olmadan sokağa çıkabilecekler.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@