Cumhurbaşkanının Danışmanı Yeni Atamalarla Vakıfbank'ta Üçüncü Görevini Yapacak!

Vakıfbank için yapılan atamalarda Cumhurbaşkanının Başdanışmanı olan Hamza Yerlikaya üçüncü görevine başlamış olacak. Bu durum sosyal medyada da çeşitli tartışmalara neden oldu.

GÜNDEM 13.06.2020 - 10:45 13.06.2020 - 10:45

Yapılan son atamalarla birlikte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı olan Hamza Yerlikaya Vakıfbank’ta yeni görevine başlayacak. Yeni görevinin de belirlenmesinin ardından üç görev birden yapacağı belirlendi. Spor Bakan Yardımcısı olan ve Başdanışmanlık yapan Hamza Yerlikaya için yapılan bu atama aynı zamanda çeşitli tartışmaları da beraberinde getirmiş oldu.

Yeni Görevinde Maaşı Ne Kadar Olacak?

Vakıfbank atamalarının ardından borsaya konu hakkında bir bilgilendirmenin yapıldığı belirlendi. Bunun üzerine Vakıfbank üzerinden kamu görevi bulunan yönetim kurulu üyelerinin aylık olarak aldıkları maaş ortaya çıktı. Aylık 12 bin 530 lira maaş aldıkları belirlendi.

Vakıfbank tarafından konu hakkında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na bir açıklama yapıldı. Bu açıklama sonucunda Denetim Komitesi için Serdar Tunçbilek ve Dilek Yüksel seçilirken, Kredi Komitesi için Abdi Serdar Üstünsalih belirlendi.

Kurumsal Yönetim Komitesi için yapılan değerlendirmeler ve atamalar sonrasında da Dilek Yüksek, Hamza Yerlikaya ve Sadık Yakut açıklandı.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@