Dar ve Orta Gelirli Ailelere Müjde! TOKİ 26 İlde Açık Artırma İle Konut Satışı Yapacağını Duyurdu!

TOKİ tarafından dar ve orta gelirli aileler için tasarlanan konutlardan bazıları bazı illerde bu ay içerisinde düzenlenecek bir açık satış sistemi sayesinde sahiplerini bulacak. Başvurular nereye ve nasıl yapılacak?

EMLAK 13.06.2020 - 23:30 13.06.2020 - 23:30

Dar ve orta gelirli aileler için uygun fiyatlı konut imkanları sunan TOKİ her yıl düzenlediği yeni kampanyalarla birlikte dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Bu ay içerisinde yeni yapılan bir duyuru sonrasında toplam 26 ilde olmak üzere konut satışının gerçekleşmesi bekleniyor. Yine 21 farklı ilde de iş yeri satışlarının gerçekleştirilmesi bekleniyor.

TOKİ tarafından belirli dönemlerde yapılan duyuruların ardından açık satış sistemi ile konut ve iş yeri satın almak isteyen herkesin  başvurabileceği belirtildi.

Dar ve orta gelir grubuna hitap edecek olan bu konutlar Türkiye’nin pek çok farklı noktasında bulunuyor. Normalde kura sistemi ile yapılan satışlar, bazı dönemlerde belirli kurallara bağlı kalarak açık satış sistemi ile yapılabiliyor. Bu durumda önce davranan kazanıyor. TOKİ’nin resmi internet sayfasında yapılan duyurunun ardından konut almak isteyen pek çok kişi harekete geçti.

Açık Artırma Satışı Nasıl Yapılacak?

Açık artırma ve açık satış sistemi hakkında bilgi sahibi olmayan pek çok kişi tarafından konu hakkında duyuru yapıldı. Bunun üzerine idare mülkiyeti içerisinde bulunan 160 adet konu için açık satış sisteminin 17 Haziran tarihinde gerçekleşmesi bekleniyor. 18 Haziran tarihinde ise 180 adet işyerinin satışa çıkarılması bekleniyor.

Satış sistemine yönelik olarak gerçekleştirilecek tüm bankacılık işlemlerinin bu süreç içerisinde Hal Bankası ve Ziraat Bankası aracılığıyla yürütülmesi bekleniyor. Açık artırmanın yapılacağı günde başvuruların kabul edileceğinin altı çizildi.

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@