Devlet Su İşleri İlkokul Mezunu Personel Arıyor! İşte Başvuru Şartları ve Aranılan Özellikler!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından bugün İŞKUR aracılığı ile açık departmanlar için bir ilan yayınlandı. 73 kişinin istihdam edileceği ilan 5 gün açık kalacak. İşte başvuru şartları ve detaylar!

İŞ İLANLARI 02.07.2020 - 17:14 02.07.2020 - 17:14

Devlet Su İşleri bugün yapmış olduğu duyurusu sonrasında yeni personel alımı yapacağını duyurdu. 73 kişilik bir alım kadrosunun bulunduğu ifade edilirken alımların İŞKUR üzerinden yapılması bekleniyor. Bugün başlayan başvuru sürecinin sadece 5 gün devam etmesi bekleniyor. Alım yapılan ve pozisyon için uygun görülen kişilerin ise Devlet Su İşleri birimi üzerinden operatör olarak hizmet vermeleri bekleniyor.

İlan İŞKUR aracılığı ile açık olan iş ilanları bölümünde yayınlandı. İlanın 5 gün boyunca açık kalması sonrasında ise kapatılması bekleniyor. Başvurular için İŞKUR il müdürlüklerine gidilebileceği gibi internet üzerinden de yapılabilecek.

Devlet Su İşleri Personel Alım Başvuru Şartları!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü üzerinde operatör olarak çalışmak isteyen kişilerin kurum tarafından uygulanan bazı şartlara da uyum sağlamaları gerekiyor. Açık olan pozisyon için toplam 73 kişinin alacağı belirtilmişti.

Alım yapılan personelim 3 yıl boyunca herhangi bir sebepten dolayı nakil talebinde bulunmasına izin verilmeyecek.

Başvuru sonrasında ilkokul mezunu adaylar da alınabileceği gibi alımlar kura yardımı ile yapılacak. Kurada belirlenen kişiler internet adresi üzerinden yayınlanacaktır. Sonrasında bu kişilere yeniden özel olarak bir tebligat yapılmayacağı belirtildi.

Kuruma ataması yapılacak olan personeller operatör, usta, sondaj işçisi pozisyonlarında değerlendirilecektir.

Yapılacak olan değerlendirme sözlü sınav şeklinde yapılacak ve kişilerin mesleki bilgi ve becerileri  bu sayede tartılacaktır.

Personelin seçilmesi ve atamasının yapılmasının ardından 4 ay süreyle deneme süresine tabi tutulması bekleniyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@