Dolar Güne Yükseliş Hareketiyle Başladı! Dolar Bugün Kaç TL Oldu?

Dolar kurunda bugün yukarı yönlü hareketlenme düne göre daha güçlü bir şekilde devam ediyor. Piyasalardaki belirsizlik dolara karşı Türk lirasınının direncini azaltarak kurun yukarı yönlü hareket etmesine neden oluyor. Bugün dolar kaç lira oldu?

EKONOMİ 18.06.2020 - 09:59 18.06.2020 - 09:59

Döviz piyasasında Türk lirası aleyhine bir süreç hakim olmaya devam ediyor. Bir süredir dolar kuru kısmı yükseliş ivmesini bugün bir miktar daha arttırarak sürdürüyor. Dolar neden yükselmeye başladı?

Doların yükselişi ile alakalı olarak analistlere göre baş neden koronavirüsün yeniden etkin olmaya başlamasının piyasalarda yarattığı tedirginlik gösteriliyor. Gelişmekte olan ülkelerin para birimleri dolar karşısında güçlü olamıyorlar.

PİYASALARIN TEDİRGİNLİĞİ DOLAR KURUNA YARIYOR

Yatırımcılar piyasalardaki varlıklarını geri çekmeye başlamalarıyla gelişmekte olan ülkelerin para birimleri zaafiyet göstermeye başlıyorlar. Uzmanlar piyasaların tedirginliği gitmeden normalleşmenin ve Türk lirasının değer kazanmasının mümkün olmadığını ifade ediyorlar.

UZMANLARIN DOLAR ANALİZİ

Analistler ise günlerdir 6,85 TL seviyesini dolar için çok kritik olduğunu ve bu seviyenin aşılması durumunda doların 6,90 TL'ye sıçrayabileceğini ifade ediyorlardı. Bu sabah itibariyle dolar Türk lirası karşısındaki yükselişini sürdürerek 6,85 TL üzerine çıktı. Şimdi uzmanların yükseliş ivmesinin hız kazanacağı tahmininin gerçekleşip gerçekleşmeyeceği belli olacak. Dolar kuru şu anda 6,8550 TL'den işlem görüyor.

Euro kuru ise mevcut durumunu muhafaza etmeyedevam ediyor. Piyasalardaki tedirginlik euronun da yükselişinin önüne set çekmiş durumda. Şu anda euro kuru 7,7169 TL'den işlem görüyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@