Dolar Kuru Kayıplarının Peşinde! Bugün Dolar Kaç TL Oldu?

Farklı değişkenlerle belirlenen dolar kurunda bugün grafik yönünü yukarıya doğru çevirdi. Son dönemlerde Türk lirası karşısında değer kaybeden dolar yeniden toparlanma eğilimine girdi. Bugün dolar kaç lira oldu?

EKONOMİ 04.06.2020 - 09:15 04.06.2020 - 09:15

Dolar kurunda bugün yukarı yönlü hareketlenme yaşanıyor. Çok farklı değişkenlerde belirlenen dolar fiyatı 6,70'in altına indikten sonra yeniden 6,80'e doğru yol almaya başladı. Küresel ve ulusal gelişmelere bağlı olarak yeniden konumlanan dolarda yaşanacaklar oldukça merak ediliyor.

BDDK VE KATAR HAMLELERİ DOLAR KURUNDA DÜŞÜŞ GETİRDİ

Uzmanlar son dönemlerdeki dolar kurundaki hareketlenmeleri yorumladı. Yatırım şirketlerinin günlük bültenlerine göre BDDK'nın geçtiğimiz günlerde aktif rasyosu kararı ile bankaların kredi hacmini arttırmasına yönelik bir izlenim vermeye başlamaları ile Katar ile yapılan swap anlaşması gereği brüt rezervlerdeki artış dolar kurunda düşüşü getirdi.

DOLAR KURU KAYBETTİĞİNİ GERİ İSTİYOR!

ABD'de yaşanan toplumsal olaylarla baskılanan dolar ise piyasaların normale dönme çabaları ile üzerindeki baskıyı kaldırmaya başladı. Ancak kaybedilen değerin bir anda geri kazanılması gibi bir gelişmenin yaşanmasına imkansız gözüyle bakılıyor dolar cephesinde.

UZMANLARIN DOLAR TAHMİNLERİ

Uzmanlara göre gelişmekte olan ülkelere son günlerde para girişleri olduğu için dolar kuru yeni bir baskı ile karşılaşabilir. Asya borsalarındaki olumlu hava da doları etkileyecek verilerden birisi olarak gösteriliyor.

DOLAR KURUNUN YENİ HEDEFLERİ

Analistlerin yorumlarına göre dolar kuru için 6,80 TL uzak hedf olarak gösterilirken aşağı yönlü hareketlerde de 6,65 TL'de uzak hedef olarak belirtiliyor. Şu anda dolar 6,75 TL'den işlem görmeye devam ediyor.

EURODA STABİL GÖRÜNTÜ

Euro kurunda ise daha stabil bir durum gözleniyor. Kur üzerinde çok değişken bir fiyat değişimi yaşanmıyor. Euro kuru şu anda 7,57 TL'den işlem görmeyi sürdürüyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@