Dolar Kuru Üzerinde FED Baskısı! Bugün Dolar Kaç TL Oldu?

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) Haziran 2020 kararları dolar kuru üzerinde etkili olmaya devam ediyor. Dolar tüm dünyada baskı altına alınırken Türk lirası da dolara karşı direnç kazandı. Dolar bugün kaç TL oldu?

EKONOMİ 11.06.2020 - 10:05 11.06.2020 - 10:05

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (FED) Haziran 2020'ye ait kararları finans piyasalarına yön vermeye devam ediyor. Dünya borsalarında bu kararlar neticesinde bir rahatlama yaşanırken dolarda da direnç kaybı meydana geldi.

TÜRK LİRASI DİRENÇ KAZANDI

Dolar kurunun baskı altına alınmasına neden olan FED kararlarının etkisi yeni işlem gününde de devam ediyor. Türk lirası dolar karşısında son gelişmelerle direnç kazandı. Dolardaki eğilimim düşüş şeklinde olduğu gözlemleniyor.

DOLARDA SERT YÜKSELİŞ BEKLENMİYOR

Uzmanlara göre şu anda 6,79 TL'den işlem gören doların sert bir yükseliş yaşamasına ihtimal verilmiyor. Buna karşın sert bir düşüşe de ihtimal verilmezken eğilimin genelde gün içerisinde düşüş şeklinde gerçekleşeceği belirtiliyor.

EURO DAR ALANA SIKIŞTI

Öte yandan euro kurunda da düşük seviyeli bir düşüş hakim oluyor. Şu anda euro 7,71 TL'den işlem görmeye devam ediyor. Uzmanlara göre euronun gün içerisinde dar bir alanda sıkışmış bir pozisyonda kalması bekleniyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@