Dolar Yatay Seviyede Çakılı Kaldı! Dolar Fiyatları Yeni Haftaya Nasıl Başladı?

Dolar fiyatları son dönemlerde yatay seviyede çakılı kaldı. Uzmanlar bu durumu tehlikeli bulurken yeni haftaya nasıl başladığı, bir ilerleme ya da bir gerileme yaşayıp yaşamadığı merak konusu oldu. İşte güncel fiyatlar!

EKONOMİ 06.07.2020 - 08:28 06.07.2020 - 08:28

Dolar fiyatları son günlerde yatay seviyede ilerlemeye devam ediyor. Bu süreçte uzmanlar yatay pozisyonda kalıcı hale gelmesinin bundan sonraki dönemde de hızla yükselmesi adına oldukça önemli olduğu ifade edildi. Dolar son zamanlarda pek çok yatırım aracına ve para birimine karşı pozisyonunu koruma altına aldı.

Bugün ABD’de hizmet sektörü içerisinde daralmanın yaşanıp yaşanmadığının anlaşılması için önemli verilerin açıklanması bekleniyor. Küresel piyasalarda dolar için bugün ABD’de açıklanacak olan verilere bakılacak. Veriler sonucunda daralmanın durduğuna dair bir işaret ortaya çıkarsa bu süreçte ekonomik toparlanmanın yaşandığına dair ise bir görüş ortaya çıkabileceği ifade edildi.

Bugün iç piyasalara bakıldığı zaman açıklanabilecek önemli bir verinin olmadığı ifade edildi.

Dolar Yeni Haftada Ne Kadar Oldu?

Bir süredir yatay seviyelerde sabitlenen doların yeni haftada da yerini koruduğu belirlendi. şimdilerde dolar fiyatları 6.85 lira seviyelerinde yer almaya başladı. Euro ise yeni haftaya hızlı bir yükselişle başladı ve güne 7.73 lira seviyelerinden başlamış oldu. Bu yükselişin devam edip etmeyeceği ise merak konusu oldu.

 isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@