Dolarda Yeni Hafta Hareketlenmesi! Dolar Bugün Kaç TL Oldu?

Geçtiğimiz hafta önce düşüş ardından toparlanma eğilimi gösteren dolar kurunda yeni haftada meydana gelecek değişimler merakla bekleniyor. Yeni haftada dolar fiyatı yükselecek mi? Dolar bugün kaç TL oldu?

EKONOMİ 08.06.2020 - 09:31 08.06.2020 - 09:31

Dolar kuru geçtiğimiz hafta çok hareketli bir görünüm ortaya koydu. Önce Türk lirası karşısında değer kaybı yaşayan dolar, çok geçmeden toparlanma eğilimine giriş yaptı. Yeni haftada dolar kurunun grafiğinde hakim olacakyön merakla bekleniyordu.

DOLARDA YENİ HAFTA CILIZ YÜKSELİŞLE BAŞLADI

Yeni haftanın ilk işlem gününe dolar kuru yine bir önceki hafta bıraktığı yerden devam ediyor. Cılız bir yükseliş ile 6,76 TL'den 6,77 TL'ye yükselen dolar kurunda şimdilik grafik yönü yukarıya doğru çevrilmiş durumda.

ABD'de yaşanan ırkçılık kaynaklı iç karışıklıklar, Çin ile olan ticari gerginlik ve koronavirüs sonrasında piyasaların aldığı pozisyonlarla beraber ABD ekonomisinin olumlu seyri dolar kurunun fiyatlanmasında etkili olacak.

İŞ DÜNYASININ BEKLENTİLERİ DOLAR KURUNU BELİRLEYECEK

Türkiye'de ise iş dünyasının yeni istihdam paketi beklentisi bulunuyor. Bu beklenti iş çevrelerinin talepleriyle doğru orantılı olarak karşılanırsa piyasalarda güven oranı artış gösterecek ve Türk lirasının hanesine olumlu veri olarak eklenecek.

Euro kurunda ise yeni haftada durağan bir fiyatlana takip ediliyor. Haftaya 7,64 TL'den başlayan euro yine aynı seviyeden devam ediyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@