Emeklilerin Enflasyon Zammı Dışında Bazı Talepleri Var! İntibak Zammı, Eşit Aylık ve Ücretsiz Sağılık Hizmetleri Gündemde!

Emekli zam oranlarının bugün açıklanması pek çok vatandaş için önemli bir adım olarak değerlendirilirken bu süreç içerisinde önemli talepler de gündeme gelmeye başladı. Pek çok emekli eşit haklar, ikramiyelere zam, intibak düzenlemesi ve daha pek çok konuda rahat yaşamak adına çeşitli adımlar bekliyorlar.

EKONOMİ 03.07.2020 - 10:01 03.07.2020 - 10:01

Şimdilerde gözler TÜİK tarafından yapılacak olan zam oranlarına çevrildi. Yapılacak enflasyon açıklaması emekli maaşlarına yapılacak olan zammı ortaya koyacak. Milyonlarca emeklinin heyecanla beklediği bu süreçte emeklilerin bazı talepleri de gündeme gelmeye başladı. Özellikle salgın döneminde enflasyonun yükselmesi, ekonomik anlamda fiyatların artması ve daha pek çok ekonomik süreç emekli olanların aylıklarının da erimesine neden oldu.

Enflasyon zammının da geçim sıkıntısına çözüm olamayacağını düşünen emekliler yeni düzenlemelerle birlikte haklarının kontrol altına alınmasını istiyorlar.

Emekliler Daha Fazla Ayrıcalık İstiyor!

Enflasyon zammının yine ekonomik daralma içerisinde artan fiyatlar ile bir karşılaştırması yapıldığı zaman maaşlarında eriyip gideceği düşünülüyor. Bunun üzerine geçim zorluğuna karşı gelmek için bazı talepleri bulunuyor. Yakın zamanda ödenmesi beklenen bayram ikramiyeleri için de geri sayım başladı. Bu süreçte bayram ikramiyelerinin de yapılacak enflasyon zammından yararlanması ve fiyatların artması bekleniyor.

2000 yılından sonra emekli olanlar için bir intibak düzenlemesi de son zamanlarda en çok konuşulanlar arasında yer alıyor. Ek ödeme oranlarının artırılması emeklinin ekonomik açıdan biraz olsun rahatlamasına neden olacak. Normal süreçte çalışan ancak salgın döneminde yaş kısıtlamasına takıldığı için çalışamayan kişilerin de bu süreçte destek bekledikleri belirlendi. Emekliler şimdilerde yıl içerisinde iki kez ikramiye ödemesi alıyorlar. Bu süreçte ikramiye sayısının artırılması beklentiler arasında yer alıyor.

Emekliler Derneği tarafından yapılan açıklamaların ardından sürekli artan rakamlara ve ekonomiye ek olarak pek çok vatandaşın ekonomik zorluk yaşamaya devam ettiği ve hükümetin bir an önce durumu eşitlemek için gerekli düzenlemeleri yapmaları gerektiği ifade ediliyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@