EPGİS Resmen Açıkladı! Benzin Ve Motorine Çifte Zam Geldi!

Küresel petrol piyasalarında meydana gelen fiyat yükselişi nedeniyle Türkiye'de akartakıt fiyatlarına zam yapıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) bu geceden itibaren uygulanacak olan zamları resmen açıkladı.

EKONOMİ 08.06.2020 - 17:07 08.06.2020 - 17:07

Küresel petrol piyasasında son dönemlerde fiyatlarda ciddi bir yüklseliş yaşanmaya devam ediyor. Bugün 42 dolar seviyesine yükselen brent petrolde koronavirüs sürecinin öncesindeki fiyatlara çok yaklaşıldı.

BENZİN VE MOTORİNE ZAM RESMEN AÇIKLANDI

Dünyada petrol fiyatları artış gösterince bu durum Türkiye'de de akaryakıt fiyatlarına zam olarak yansıdı. Türkiye'de benzin ve motorin fiyatlarına yapılacak zammı hesaplayıp uygulayan resmi kurum olan Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yeni benzin ve motorin zamlarını resmen ilan etti.

ÇİFTE ZAM BU GECEDEN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK

EPGİS tarafından yapılan açıklamaya göre benzinin litre fiyatına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak kaydıyla 37 kuruş zam yapıldı. EPGİS'in açıklamasının devamında ise yine bu gece yarısından itibaren geçerli olmak kaydıyla motorinin litre fiyatına 32 kuruş zam yapıldığı ilan edildi.

Petrol sektöründe yaşanan gelişmeler Türkiye'de akaryakıt fiyatlarındaki değişimin bu zamlarla sınırlı kalmayacağını gösteriyor. Petrol fiyatlarındaki artış eğilimi rakamın koronavirüs öncesi dönemdeki seviyeyi de geçeceğini gösteriyor. Bu durumda çok ciddi zamlar yaklaşık 1 ay içerisinde uygulanmaya başlayacak.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@