SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

İş Bilgisi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Home » Sağlık » Evde uygulanabilecek doğal ekonomik Diş beyazlatma yöntemleri

Evde uygulanabilecek doğal ekonomik Diş beyazlatma yöntemleri

Herkes inci gibi ve bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Çünkü bir kişinin gülüşü oldukça önemlidir. Yani gülüşünüz ile her kapıyı açabilirsiniz. İşte evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz doğal diş beyazlatma yöntemleri.

Yayınlanma:
ABONE OL

Herkes inci gibi ve bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Çünkü bir kişinin gülüşü oldukça önemlidir. Yani gülüşünüz ile her kapıyı açabileceğinizi ayrıca belirtmek isteriz. Peki, sadece doktor kontrolünde mi dişlerimizi beyazlatabiliriz? Hayır. Evde de uygulayabileceğiniz çeşitli doğal yöntemler ile sizler de kolaylıkla evde dişlerinizi beyazlatabilirsiniz. Peki dişleri beyazlatmak için ne gibi yöntemleri deneyebilirsiniz?

Çilek İle Diş Beyazlatma

Çilek ile dişlerinizi kolaylıkla ve beklemediğiniz oranda beyazlatmanız mümkündür. Çileği mevsiminde almanız ve dolgun bir çilek ile yapacağınız küçük bir işlem ile inci gibi dişlere kavuşabilirsiniz. Sadece bir adet orta boy bir çileği ezerek püre haline getirmeniz yeterli olacaktır. Püre haline getirdiğiniz çileğin içerisinde başka herhangi bir ek malzeme katmanıza da gerek yoktur. Sadece püre haline getirdiğiniz çileği temiz bir diş fırçası yardımı ile dişlerinize sürmeniz ve biraz bekleterek fırçalamanız yeterli olacaktır.

İLGİLİ HABER Bel Soğukluğu Hastalığı Nedir? Başlıca Belirtileri Nelerdir? Korunma Yolları Nelerdir?
Herkes inci gibi ve bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Çünkü bir kişinin gülüşü oldukça önemlidir. Yani gülüşünüz ile her kapıyı açabilirsiniz. İşte evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz doğal diş beyazlatma yöntemleri.

Karbonat Kürü İle Diş Beyazlatma

Dişleri beyazlatmada bilinen ve en çok tercih edilen kürlerden birisi de karbonat kürüdür. Karbonat kürünü de evde kolaylıkla yapabilirsiniz. Karbonat kürünü hazırlamak için ise sadece temiz bir kabın içine az bir miktar karbonat koyabilirsiniz. İçerisine isterseniz birkaç damla da limon sıkabilirsiniz. Daha sonra elde ettiğiniz karışımı yine temiz bir diş fırçası yardımı ile dişlerinize fırçalayarak uygulamanız ve sonra iyice ağzınızı temizlemeniz yeterli olacaktır. Kısa süre içinde inci gibi düşlere kavuştuğunuzu göreceksiniz.

Adaçayı İle Diş Beyazlatma

Bir diğer ve kolay diş beyazlatma yönteminden birisi de adaçayı ile dişlerin beyazlatılmasıdır. Adaçayını ise dişlerinizi beyazlatma için ise sadece aktarlardan aldığınız ve öğütülmüş adaçayını az bir miktar kadar temiz bir kâsenin içine koyabilirsiniz. Daha sonra da isterseniz adaçayının içerisinde birazcık karbonat ve çok az miktar da tarçın da koyabilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız karışımı ile adeta mucizevi bir şekilde dişlerinizin beyazladığını görebilirsiniz.

Kimyasal Ürünler Kullanmayın

Yukarıda bahsettiğimiz formüllerin hepsi evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve oldukça ekonomik yöntemlerdir. Yukarıda saydığımız doğal yöntemlerin dışında kimyasal renk açıcı gibi ürünleri kesinlikle dişlerinize sürmemelisiniz. Bu yöntemler kesinlikle diş etlerine ve dişlere herhangi bir zarar vermemektedir. Sizler de dişlerinizi beyazlatmak için bunları yaparak inci gibi dişlere kavuşabilirsiniz.

Kaynak: isbilgisi.com

author avatar
İş Bilgisi