Goldman Sachs Altın Fiyatı Tahminlerini Değiştirdi! Yeni Tahminler Altın Fiyatlarına Hemen Yansıdı!

ABD'nin dünyaca tanınmış yatırım bankalarından olan Goldman Sachs altın fiyatı tahminlerini değiştirdi. Üç aylık, altı atlık ve 12 aylık altın fiyatları tahminlerini yükselme yönünde değiştiren Goldman Sachs analistlerinin raporunun açıklanmasının ardından altın fiyatları yükselmeye başladı.

EKONOMİ 19.06.2020 - 19:31 19.06.2020 - 19:31

Altın piyasasında önemli değişimlerin fitilini ABD'li yatırım bankası Goldman Sachs ateşledi. Tahminleri ile dünya piyasalarına yön verebilen finans kuruluşu altın fiyatları ile alakalı olarak öngörülerini değiştirdi.

12 AYLIK ONS ALTIN TAHMİNİ YÜKSELDİ

Bugün yayınlanan yeni rapora göre Goldman Sachs analistleri ons altının 12 aylık fiyat tahminlerini 1.800 dolardan 2.000 dolara yükselttiler. Tahminlerde ciddi bir yükseliş meydana gelmesi altın piyasasında bir panik havası yarattı.

3 AYLIK VE ALTI AYLIK ALTIN TAHMİNLERİ

Goldman Sachs analistleri üç aylık ons altın fiyatları tahminlerini de 1.600 dolardan 1.800 dolara çıkarttılar. Altı aylık tahminlerde ise 1..650 dolardan 1.900 TL dolara yükseltildi.

Yapılan değerlendirmeye göre ABD'de yüzde 2'lik enflasyonun oluşması ve sessiz politika tepkisine dikkat çekildi. ABD'de FED yüzde 2'lik enflasyon hedefliyor. Bu hedefin tutması için faizlerin düşük seviyede tutulması hareketine devam edilecek. Bu anlamda piyasaların şartları ciddi bir değişim yaşamayacak.

GRAM ALTIN VE ÇEYREK ALTIN KAÇ TL OLDU

Goldman Sachs tarafından yapılan bu altın fiyatı tahminleri ile alakalı olarak altın piyasasından ilk tepki geldi. Bu açıklamanın ardından ons altın yukarıya doğru tırmanmaya başladı. 1730 doların altında olan ons altın bir anda 1740 doların üzerine çıktı.

Ons altındaki fiyat değişimi diğer altın çeşitlerinin fiyatlarını da etkiledi. Şu anda gram altın 383 TL, çeyrek altın 633 TL ve Cumhuriyet altını 2581 TL'den satılıyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@