Hafta Sonu Kapalı Piyasalarda Altın Fiyatlarında Son Durum! Çeyrek ve Gram Altın Ne Kadar Oldu?

Hafta sonu piyasaların kapalı olması ile birlikte altın fiyatlarındaki değişim merak konusu oldu. Bu süreçte çeyrek ve gram altın fiyatlarında son durum ne?

EKONOMİ 06.06.2020 - 19:11 06.06.2020 - 19:11

Hafta boyunca çeşitli dalgalanmalar yaşayan altında son durum merak konusu oldu. Hafta sonu piyasalar kapalı olmasına rağmen altın fiyatları küresel piyasalara ve yaşanan olaylara tepki vermeye devam ediyor. Dün haftanın son işlem gününde çeyrek altın Kapalıçarşı’da 595 liradan alıcısını bulmuştu. Bununla birlikte gram altının bir önceki gün kapanışa göre yüzde 0.97 oranında bir düşüş yaşadığı ve 366.70 liradan işlem gördüğü ifade edildi.

Altın Fiyatlarında Son Durum Ne Oldu?

Hafta sonu piyasaların kapalı olduğu bugünde altın fiyatlarında son durum merak konusu olmuştu. Bugün piyasalarda gram altın 367 lira olurken, çeyrek altın 605 lira oldu. Cumhuriyet altının da 2 bin 411 liradan işlem gördüğü ifade edildi.

Avrupa Merkez Bankası tarafından yapılan açıklamalar sonrasında tahvil alımlarını artıracağını ifade etmişti. Bu açıklamanın ardından altın fiyatlarının 1.700 doların altına çekildiği ifade edilmişti. Bunun ardından salgın sonrasında başlatılan destek programının 600 milyar Euro daha artırılmasına karar verilmesinin ardından piyasalarda yeniden bir rahatlama meydana geldi.

Piyasalarda meydana gelen rahatlama sonrasında ise brent petrol fiyatları 40 dolar sınırını geçerek 42 dolara kadar yükseldi. Bu durumda altın fiyatlarının geri çekildiği ifade edildi. Altın fiyatlarında yaşanan gerileme ise yatırımcıları tedirgin ederken yeni yatırımcılar için bir fırsat olarak değerlendiriliyor.  

  isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@