Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Katıldığı Açılış Töreninde Önemli Açıklamalarda Bulundu! İşte O Açıklamanın Satırbaşları!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak katılmış olduğu bir açılış töreninde ülke ekonomisine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamalardan önemli detaylar!

EKONOMİ 04.07.2020 - 17:45 04.07.2020 - 17:45

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak katılmış olduğu bir açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu. Son günlerde ekonomiye ve yapılan çalışmalara karşın önemli değerlendirmelerde bulundu. Açıklamalarında salgın sonrası yaşanan normalleşmeye bakılarak yaşanan gelişmelere dikkat çekildi.

Bakan Albayrak ‘Son günlerde salgın sonrası alınan önlemlere bakılarak Türkiye’nin pozitif bir şekilde ayrılan bir ülke olduğunu söyleyebiliriz. Yaşanan gelişmeler sonrasında salgının etkileri en az seviyeye indirildi. Türkiye salgınla mücadelede en iyi gelişme gösteren ülke olarak birinci sıraya yerleşmeyi başardı.

Salgın sonrası verilere bakıldığı zaman reel kesim güven endekslerinde önemli bir gelişme yaşandı. Bunun üzerine büyümenin önemli bir göstergesi olduğunu söyleyebiliriz. Borsa İstanbul’da son dönemlerde en yüksek seviyelerini görerek yaşamış olduğu gelişmeyi gözler önüne sermiş oldu. Şimdiye kadar kur saldırılarının ve yapılan spekülatif eylemlerin üstesinden gelmeyi başardık. Bundan sonraki dönemde pandemi sürecinin oluşturmuş olduğu olumsuz etkilerden de hızlı bir şekilde kurtulacağız. Türkiye’nin sürekli ekonomik anlamda krize gireceğini söyleyenler oluyor ancak yaptığımız mücadele sonucunda sürekli olarak bunların üstesinden geliyoruz. Biz hep kol kola ve omuz omuza yürüdük. Bundan sonraki dönemlerde de başarılı bir şekilde yürümeye devam edeceğiz’ dedi.

 isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@