Hazine Ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Yeni İstihdam Paketi Müjdesi! Yeni İstihdam Paketi Ne Zaman Açıklanacak?

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kısa çalışma ödeneği, işten çıkarma yasağı ve ücretsiz izin desteği gibi uygulamaların uzatılıp uzatılmayacağına dair soruya yanıt verdi. Bakan Berat Albayrak, yeni bir istihdam paketi üzerine çalıştıklarını ve beklentilerin karşılanacağını söyledi.

EKONOMİ 05.06.2020 - 14:38 05.06.2020 - 14:38

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak bugün İstanbul'da basın mensupları ve ekonomistlerle bir araya geldiği bir toplantıya katıldı. Türk ekonomisine yönelik önemli değerlendirmeler yapan Bakan Albayrak, burada yaptığı açıklamalarda yeni istihdam paketi müjdesini de duyurdu.

YENİ İSTİHDAM PAKETİ GELİYOR

Düzenlenen toplantıta Bakan Berat Albayrak'a kısa çalışma ödeneği, ücretsiz izin desteği ve şiten çıkrma yasağı gibi hayati derecede önem taşıyan uygulamalarda süre uzatımı olup olmayacağı sorusu soruldu. Bu soruya yanıt veren Bakan Albayrak, “ İş dünyamızı oluşturan tüm paydaşlarla bu konuda görüşme halindeyiz. İstikrarı sağlamak ve piyasaların olumsuzluklardan asgari düzeyde etkilenmesini sağlamak çok önemli. Bu anlamda Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapsamlı bir çalışma yürütüyor. Gereken noktalar da biz de Hazine ve Maliye Bakanlığı olarak katkı sunuyoruz. Yeni bir istihdam kalkanı paketi hazırlığı içerisindeyiz.” dedi.

KREDİLERE TALEPLER ÇOK YÜKSEK

Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank'ın başlattığı düşük faizli krediler hakkında da bir değerlendirme yapan Bakan Albayrak, “Bankalarımızdan her gün yeni rakamlar geliyor. Bizim gördüğümüz bu kredilere çok yoğun bir talep sözkonusu. Hem sektörler hem de vatandaşlarımızın beklentilerinin karşılanıyor olması mutluluk verici. Ekonomimiz normalleşme döneminde bu şekilde canlanacak. Konut kredisi rakamları iki günde 15 bin başvuruyu geçti. Bu 15 bin konut satışı demek. Emlak sektöründe hedeflediğimiz rakamları geçeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, gelecek hafta yeni istihdam paketi ile alakalı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın detaylı bir açıklama yapacağını söyledi.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@