Hobi Bahçeleri Olanlara Üzen Haber! Yasak Komisyondan Geçti!

Son dönemlerde hobi bahçesi olanlar için üzen haber geldi. Verimli tarım arazilerinin işgal edilmesi ve çeşitli sorunlara neden olması nedeniyle pek çok hobi bahçesinin yıkılacağı dile getirilmişti. Bu durum kısa süre sonra komisyona sunuldu ve kabul gördü.

GÜNDEM 01.07.2020 - 23:45 01.07.2020 - 23:45

Son zamanlarda oldukça popüler hale gelen hobi bahçeleri hakkında son zamanlarda çeşitli düzenlemelerin yapılmasına karar verilmişti. Bu süreçte hobi bahçelerinin giderek artması ve sahipli arazilerde ağaç kesimi ile birlikte sürecin artırılması bakanlığı da harekete geçirdi. Bu süreç içerisinde pek çok usulsüz hareketin gündeme geldiği ortaya çıktı. Hobi bahçeleri gibi çalışmalarla verimli tarım arazilerinin işgal edilerek üretimin çeşitli noktalarda farklı bir boyut kazandığı belirtildi.

Son zamanlarda Tarım ve Ormancılık Bakanlığı tarafından da yapılan incelemelerde hobi bahçelerinin bir risk olduğu belirtildi.

Hobi Bahçeleri Yasağı Komisyondan Onay Aldı!

Son dönemlerde ağaç kesimi ile ilgili çalışmaların artması, verimli tarım arazisi olabilecek olan bölgelerin yaptırımlarla birlikte hobi bahçelerine dönüştürülmemesi için yeni çalışmalar yapılacak. Usulsüz olarak farklı bölgelere yapılmış olan hobi bahçelerinin yıkılması için bazı incelemeler başlatılacak.

Daha önce bakanlık tarafından vatandaşlara uyarı yapılmıştı. Vatandaşların bu süreçte hobi bahçelerine para verip satın almamaları ve mülkiyetlerine üzerlerine geçirmemeleri için çeşitli çağrılar yapıldı. Hobi bahçelerinin devlet kararı ile yıkılacak olmasının da süreç açısından önemli bir adım olduğu ifade edildi. Hobi bahçelerinin yıkılmasının ardından bölgenin denetimler sonucunda verimli bulunması üzerine tarım arazilerine dönüştürülmesi ve üretimin desteklenmesi planlanıyor.

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@