Hyundai Türkiye'de Üretilen Yeni Model Araçlarla Zirve İddiasında! Yeni i20 Ve Yeni SUV Sektöre Damga Vuracak!

Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel, otomotiv sektörü hakkında değerlendirmelerde bulunarak Hyundai'nin yeni otomobil modelleri hakkında bilgi verdi. Hyundai tarafından üretilen i20 model otomobilin çok büyük ilgi göreceğini söyleyen Berkel, yeni model araçla zirveye oynayacaklarını belirtti.

OTOMOBİL 14.06.2020 - 11:50 14.06.2020 - 11:50

2020 krizinde oldukça zorlu bir göreve başlayan Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berkel koronavirüs sürecinde şirketin başında bulundu. Önemli bir tecrübe kazanan Murat Berkel otomotiv piyasası hakkında değerlendirmeler yaptı.

HYUNDAİ İ20 İLE ZİRVEYE ÇIKMAYI HEDEFLİYOR

Otomotiv sektörünün yıllarca unutamayacağı çok zor bir dönemden geçtiğini söyleyen Murat Berkel, “Hyundai olarak Türkiye'de yüzde 5,5 pazar payımız vardı. Koronavirüs sürecinde bu pazar payında yüzde 4'lere kadar geriledik. Şimdi yılın ikinci yarısında hızlı hareket ederek kayıplarımızı geri almaya çalışacağız. Planlamalarımıza göre pazar payımızı yeniden yüzde 5'in üzerine çıkaracağız. Bunu da Ağustos ayında üretip Ekim ayında piyasaya süreceğimiz i20 model araçla gerçekleştireceğiz.” dedi.

İ20 TEKNİK ÖZELLİKLERİ DEĞİŞİYOR

Hyundai'nin büyük beklentisi olan i20 model araç ile alakalı olarak bilgi veren Murat Berkel, “Türkiye'de Hyundai'yi B segmentinde zirveye çıkaracak bir araç olacak i20. Liderlik zaman alabilir ancak ilk etapta ilk iki sırada kendimize yer bulacağımıza inanıyorum. Yerli üreticiolmamız bu konuda destekleyici bir güç olacaktır. Yeni i20'nin motor ve şanzıman özelliklerinde değişiklikler yaptık. 1,4 motor ve 6 ileri şanzıman seçeneği geliyor. Yeni DCT şansıman 1.0 turbo olacak. Hyundai ilk defa yeni i20 ile hibrit araç üretecek. Müşterilerimize tüm motor seçeneklerini aynı anda sunacağız.” ifadelerini kullandı.

HYUNDAİ'NİN YENİ ARAÇLARI GELİYOR

Hyundai'nin bu yıl piyasaya süreceği yeni araçlar hakkında da bilgi veren Murat Berkel, “i20'nin haricinde aynı platformda üretilen yeni B-SUV modelini de satışa çıkaracağız. CUV olarak adlandırıyoruz bu modeli ancak i20'den tamamen bağımsız bir araç olacak. B-SUV sınıfında Kona ve Tuscon'dan sonra bize çok büyük bir ivme kazandıracak. Bunun yanında Santa Fe'nin 1,6 hibrit ve elektrikli modellerini de müşterilerimizin beğenisine çıkaracağız.” şeklinde konuştu.

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@