İkinci El Otomobil Fiyatlarına Gelen Zam Vatandaşı İsyan Ettirdi! Bakanlık İkinci El Araç Fiyatları Hakkında Harekete Geçecek!

Salgın döneminde en çok etkilenen sektörlerden birisi otomotiv sektörü oldu. Bu süreç içerisinde ikinci el araçları neredeyse iki katına çıktı. Bu duruma tepki olarak şikayetlerin gündeme gelmesinin ardından bakanlık fiyatlar konusunda harekete geçeceğini açıkladı.

OTOMOBİL 02.07.2020 - 18:00 02.07.2020 - 18:00

Koronavirüs salgını otomobil piyasasında fiyatları da etkiledi. Dünya ticaretinin etkilenmiş olduğu bu süreç içerisinde yaşanan durum son derece iç karartıcı olarak ifade ediliyor. Türkiye Haziran ayında normalleşme sürecine girmesinin ardından yaşanan olumsuz havadan yavaş da olsa sıyrılmaya başladı. İhracat oranlarında yüzde 35 oranında bir artış yaşandı. Bununla birlikte ikinci el araç satışlarında da ciddi bir yükseliş yaşandı.

Araç Fiyatlarındaki Artış İçin Şikayetler Gündeme Geldi!

Son dönemlerde pandemi sürecini fırsat bilen pek çok kişinin haksız fiyat artışları sonrasında şikayetlerini dile getirdiği ortaya çıktı. Toplam 17 bin firma için 52 binin üzerinde şikayet geldiği öğrenildi. Gelen şikayetlere dayanarak 50 binin üzerine ürün için incelemenin tamamlandığı öğrenildi. Durum savunması için 2400 adet firmanın savunma yapması bekleniyor.

İkinci El Araç Fiyatları Denetlenecek!

Ticaret Bakanlığı tarafından gelen açıklamalar neticesinde haksız fiyat artışlarına yönelik şikayetlerin başında ikinci el araçların geldiği belirlendi. İkinci el araç ve konut satışlarında yaşanan fahiş fiyat artışlarının bu noktada Bakanlığı harekete geçirdiği belirlendi. Ticaret Bakanlığı yaptığı uyarılarda yakın zamanda tespit edilen fiyat farklılıklarını incelemek için Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte çalışacağını dile getirdi.

İncelemeler sonrasında fahiş fiyat farkını gündeme taşıyan işletmeler ve kişiler hakkında da işlemlerin yapılması bekleniyor.

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@