İkinci El Otomobil Piyasası Rekora Koşuyor! Nisan Ayının Rakamları 3 Günde Yakalandı!

Kamu bankaları tarafından açıklanan kredi paketlerinde yer alan taşıt kredileri 2. el otomobil piyasasına hareketlilik kazandırdı. Otomerkezi'nin CEO'su Muhammed Ali Kararakaş, son günlerde ikinci el bil piyasasında gözle görülür bir canlılık olduğunu ve bunun da devreye alınan taşıt kredisinin uygun şartları ile yakından ilgisi bulunduğunu söyledi.

OTOMOBİL 08.06.2020 - 12:47 08.06.2020 - 12:47

Türkiye'de kamu bankalarının açıkladığı kredi kampanyaları her sektörde bahar havası estirmeye başladı. 2020 yılında koronavirüs salgını nedeniyle derin bir yara alan otomotiv sektörü de taşıt kredisi ile büyük bir canlılık kazandı.

Sıfır kilometre araçların yeterli sayıda piyasa sürülememesi nedeniyle ikinci el otomobil piyasası sektörün amiral gemisi haline geldi. Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası tarafından sağlanan taşıt kredileri ikinci el otomobil piyasasını canlandırmaya yetti. Düşük faizli, 60 ay vadeli ve 6 ay geri ödemesiz dönem imkanlarıyla sunulan taşıt kredileri vatandaşların otomobil alma alanını genişletti.

OTOMOTİV SEKTÖRÜ TOPARLANMA EĞİLİMİNDE

Konu hakkında açıklama yapan Otomerkezi CEO'su Muhammed Ali Karakaş, “Salgın döneminde sektörümüz çok büyük bir yara aldı. Bu yaraları sarmak için devletimizin attığı taşıt kredisi adımına minnettarız. İnsanlar artık imkanları varsa toplu taşıma aracı kullanmak istemiyorlar. Bunun için araç sahibi olma yolunu tercih ediyorlar.” dedi.

NİSAN AYINDA SATILAN OTOMOBİL SAYISI KADAR OTOMOBİL 3 GÜNDE SATILDI

Otomobil almak isteyen vatandaşlar için ilgili kredi seçeneğinin bulunmaz bir fırsat olduğunu söyleyen Karakaş, “Bu taşıt kredisi kolay kolay yapılacak bir kampanya değildir. Böyle bir kampanyayla sanırım bir daha karşılaşmamız imkansız. Bu nedenle bu fırsatı kaçırmamak gerekiyor. Araba almak isteyen vatandaşlar da buna göre hareket ediyorlar. Son bir haftada ikinci el otomobil piyasasında çok ciddi bir hareketlenme var. Bayilerimizden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Nisan ayında yaptığımız satış rakamının tamamına 3 gün içerisinde ulaştık. Sektör hızla geri dönecektir.” ifadelerini kullandı.

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@