İkramiye Ödemeleri İçin Geri Sayım Başladı! Emekli İkramiyesi 1300 Liraya Yükseltilecek Mi?

Kurban Bayramı öncesinde emekli ikramiyeleri için geri sayım başladı. Bu süreçte emekli ikramiyelerine zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Emekli ikramiyeleri 1300 liraya yükseltilecek mi?

EKONOMİ 01.07.2020 - 13:10 01.07.2020 - 13:10

2018 yılından bugüne kadar dini bayramlar öncesi milyonlarca emekliye ikramiye ödemeleri yapılıyor. Bu ödemeler bayram öncesinde oluşan nakit ihtiyacı açısından da oldukça rahatlatıcı bir durum olarak ifade ediliyor. İlk günden bu yana ödenen emekli ikramiye miktarı ise 1000 TL olarak açıklandı.

İkramiye ödemeleri için ödeme takvimi de merak konusu oldu. Ayın son gününde başlayacak olan Kurban Bayramı için emekli ikramiye ödemelerinin ise 27 ile 30 Temmuz tarihleri arasında yapılması bekleniyor.

Emekli ikramiyesinin güncel kalması pandemi sürecinde daralan ekonomi, enflasyonun hızla yükselmesi emeklilerin almış oldukları ikramiyenin de erimesine neden oldu. Çalışma Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamalarda emekli ikramiye ödemelerinin erkene çekildiği ifade edilmişti. Bunun ardından Temmuz ayının girmesi ile birlikte ikramiye ödemelerinin yapılacağı tarih büyük bir heyecanla beklenmeye başladı.

Emekli İkramiyelerine 1300 Lira Olsun Teklifi!

Emeklilerin son yıllarda alım gücünün düşmesinin ardından emekli ikramiye ödemelerinin de zamlanması yönünde bazı talepler gündeme gelmeye başladı. Emekliler Derneği tarafından yapılan açıklamalarda bu süreç içerisinde emekli ikramiye ödemelerinin enflasyona ya da yeniden değerleme oranına göre değiştirilmesi bekleniyordu. Henüz hükümetten bu konuda bir yanıt gelmedi.

Son olarak CHP milletvekili Gürsel Tekin tarafından yapılan açıklamalarda yeni bir öneri sunuldu. Bu aydan geçerli olmak üzere emeklilerin sorunlarını çözebilmek için ikramiye ödemelerinin 1300 liraya çıkarılmasını istedi. Sunulan bu öneri emekliler cephesinden büyük bir heyecanla karşılanırken henüz hükümet cephesinden konu hakkında bir çalışmanın olup olmadığı ise bilinmiyor.

isbilgisi.com

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@