IMF Açıkladı! Türkiye Tüm Zamanların Altın Rezervi Rekorunu Kırdı!

IMF tarafından yayınlanan ülkelerin altın rezervleri ile alakalı verilerde Türkiye dikkat çeken bir yükseliş gerçekleştirdi. IMF verilerine göre altın rezervi konusunda Türkiye tüm zamanların rekorunu kırdı.

EKONOMİ 17.06.2020 - 10:54 17.06.2020 - 10:54

Uluslararası Para Fonu (IMF) tarafından ülkelerin altın rezervlerine dair veriler yayınlandı. Altın rezervi konusunda Türkiye'nin çok önemli bir sıçrayış gerçekleştirdiğ igörüldü.

TÜRKİYE ALTIN REZERVİNDE TÜM ZAMANLARIN REKORUNU KIRDI

IMF verilerine göre Türkiye'nin sahip olduğu altın rezervleri Nisan 2020'de 20.39 milyon ons olmuştu. Mayıs 2020 verilerine göre ise Türkiye'nin altın rezervleri 21.28 milyon ons seviyesine çıktı.

Açıklanan altın rezervi miktarı Türkiye için tüm zamanların rekoru oldu. Daha önce altın rezervleri bu seviyeye hiçbir zaman yükselmemişti.

Koronavirüs sürecinde altın tüm diğer yatırım araçlarının önüne geçerek güvenli liman niteliğine büründü. Normalleşme döneminde de altına olan ilgi azalmadı aksine çok daha fazla arttı.

ZOR SÜREÇTE ALTIN REZERVİ ARTIŞI

Türkiye'nin zor bir süreçte altın rezervlerini zenginleştirmesi olumlu bir veri olarak paylaşıldı. Dünyada ekonomik sıkıntılar yaşanırken Türkiye'de bu gelişmelerin olması ekonomi çevrelerince olumlu karşılandı.

isbilgisi.com

Yorumlar (2)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@