İş Bankası Çok Yönlü Olarak 'El Birliği ile Devam Destek Paketi'ni Açıkladı!

İş Bankası tarafından açıklanan 'El Birliği İle Devam Destek Paketi' salgın döneminde ekonomik daralma yaşayan esnaf, çiftçi, işveren ve daha fazlası için kapsamlı bir destek sunan bir çalışma olarak ifade ediliyor. İşte destek kredisinin detayları...

KREDİ 06.06.2020 - 11:01 06.06.2020 - 11:01

İş Bankası normalleşme süreci içerisinde verdiği destekleri artırmaya devam ediyor. Bu süreçte KOBİ’lerin ve çiftçilerin işe dönüş ve yeniden açılış süreçleri içerisinde daha sağlam bir şekilde adım atmalarını sağlamak adına açıklanan yeni kredi destek paketinin, aslında empati üzerine inşa edildiği ifade edildi.

Salgın döneminde yaşanan ekonomik daralma nedeniyle ödemelerin ertelendiği, müşterilerin şubelere gelmelerine gerek kalmadan evden dijital ortamlar sayesinde işlemlerini sorunsuz bir şekilde yapabilmeleri, sunulan kredi paketlerinde altı aylık dönemde geri ödemesiz şartı ile bazı çalışmalar sunmalarının Türkiye ekonomisine verilmiş olan ciddi bir destek olduğu ifade edildi.

Yeni Kredi Paketi İşverene Maaş ve Kredi Desteği Verecek!

İş Bankası tarafından açıklanan ‘El Birliği İle Devam Destek Paket’i çalışmasının müşterilerin üretim girdilerini ve ticari finansmanlarını kontrol altına alabilecek, işyerlerinin yeterli gelire ulaşma aşamasında ortaya çıkabilecek maaş ve kira giderlerinin karşılanması için gerekli desteğin verilmesi açısından son derece önemli olduğu ifade edildi.

İş Bankası paket dahilinde uygun faiz oranları ile Maaş Destek Kredisi ve Kira Destek Kredisi imkanları sunmaya devam ettiklerini açıkladı. Bu paket Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketi detaylarından yararlanamayan işverenleri, esnafların, eczacıların, çiftçilerin ve daha nicelerinin süreçten zarar görmeden faydalanabilmeleri için hazırlanmış bir süreç olarak ifade edildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@