24 Mayıs 2020 Pazar 10:07
Kanada İş İmkanları Hangi Çalışma Alanlarında Bulunabilir?

İş fırsatları için Kanada Sigorta şirketlerinde ve Hukuk alanında daha önce deneyimi olan kişilerle geniş olanaklar sunmaktadır. Kanada hukuk ve finans alanında geniş iş olanağına sahiptir. Özellikler bu alanlara dair bölümlerden mezun olanlar, yurtdışı il olanaklarında Kanada’yı tercih etmektedir.

Hukuk ve Finans alanında yer alan şirketler, çalışanlara yüksek maaş olanakları da sunmaktadır. Kanada iş imkanları olanaklarından yararlanmak için, çalışma vizesi alımı gerekmektedir. Aynı zamanda, kişinin kendi ülkesinde sahip olduğu bir geliri olmalıdır. Gelir durumu her hangi bir sıkıntı yaşandığında, ülkeye dönüş yapabileceğini kanıtlamak için gereklidir. Çalışma vizesi alımı için izlenecek yol ve Kanada’da yapılabilecek en uygun mesleklere yönelik bilgi, yazının alt başlıkları içerisinden öğrenilebilmektedir.

Kanada İş İmkanları Hangi Çalışma Alanlarında Bulunabilir?

İş için Kanada çalışma sahaları iki farlı sektör üzerinde yoğunlaşmaktadır. Bu sektörlerde çalışabilmek için çalışma vizesi alımı şart koşulmaktadır. Yabancılara yönelik çalışma sahaları şu şekilde sıralanmaktadır:

•    Hukuk alanı
•    Sigortacılık Alanı

Bu alanlara yönelik meslekler ve çalışma vizesi alımı için izlenecek aşamalar alt başlıklar içerisinde sunulmaktadır. Bu iş olanaklarının ilanlarına internet iş ilanı sitelerinden ‘’Kanada sigortacılık iş ilanları’’ veya ‘’Kanada Hukuk alanı iş ilanları’’ başlıları aratılarak, başvuru sağlanabilmektedir.

Kanada İş İmkanları Hukuk Alanında

Hukukçular için Kanada iş fırsatları Hukuk büroları yoluyla sağlanmaktadır. Hukuk bürolarına başvuru, internet üzerinde bulunan iş ilanı sitelerinden yapılabilmektedir. İş ilanı web sitelerinde, ‘’Kanada hukuk iş ilanları’’ başlığı ile arama yapılarak, Kanada’da bulunan Hukuk firmalarının açmış olduğu ilanlara ulaşılmaktadır. Kanada’da hukuk alanında başvuru sağlanabilecek meslekler şu şekilde sıralanmaktadır:

•    Avukatlık
•    Hukuk bürosu tahsil çalışanı
•    Muhasebe hukuku avukatlığı

Bu alanlarda çalışma faaliyeti sağlayan yabancılar, yüksek maaş avantajlarından yararlanmaktadır. Hukuk mezunu olan kişiler, Kanada hukuk bürolarına, avukatlık başvurusu sağlayabilirler. Başvurusu kabul edilen kişilerin, çalışma vizesi alması gerekmektedir. Çalışma vizesi alacak kişilerin gelir durumlarına ve sicil kayıtlarına bakılmaktadır. Herhangi bir ani durumda, ülkeye dönüş olanağı sağlayamayacak yapıda maddi sorunları olan kişilere vize verilmemektedir. Kanada iş imkanları koşullarından yararlanmak, vize alımına hak kazanmaya bağlıdır. Çalışma vizesi alımı için izlenecek aşamalar, son başlık içerisinde anlatılmaktadır.

Kanada İş İmkanları Sigorta Sektörü

Sigorta elemanlığı için Kanada iş fırsatları sigorta şirketleri bünyesinde sunulmaktadır. Sigorta şirketlerinde, yabancılar sigortacı olarak görev alabilmektedir. Sigorta sektörü, ülkede iş olanaklarının en geniş olduğu sektördür. Sigorta şirketlerine yapılan başvurularda iş olanağı bulunması durumunda, şirket Kanada Konsolosluğuna davet mektubu göndermelidir. Davet mektubu kişinin işe kabul edilmiş olduğunun kanıtlanması amacı ile istenmektedir. Aynı zamanda, Kanada’da ikamet edilecek yerin beyanı da yapılmalıdır. Bu beyan için ikamet belgesi sunulmaktadır. Sigorta sektörüne yönelik başvuru sağlanabilecek meslekler, şu şekilde sıralanmaktadır:

•    Sigortacılık
•    Sigorta müşteri temsilciliği
•    Sigorta şirketlerinde sekreterlik ve danışmanlık

Bu meslek guruplarına, internet üzerinde bulunan iş ilanı sitelerinde başvuru yapılabilmektedir. İş ilanı web sitelerinden ‘’Kanada sigortacılık iş ilanları’’ başlığı ile aratma yapılıp, başvuru sağlanabilmektedir. Başvurusu kabul edilen kişiler, Kanada çalışma vizesi almalıdır. Çalışma vizesinin alımı için izlenecek yol alt başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Kanada Çalışma İmkanı İçin Vize Nasıl Alınır?

İş için Kanada vizesi başvurusu Kanada Konsolosluğuna yapılmaktadır. Konsolosluk kanalı ile çalışma vizesi başvuru formu doldurulması gerekmektedir. Forma ek olarak Kanada’da yaşamak için ayarlanan yerin ikamet belgesinin ve çalışılacak yerin davet mektubunun iletilmesi şart koşulmaktadır. Kanada iş imkanları koşullarından vize alımı ile yararlanılabilmektedir. Çalışma vizesi formu doldurulurken Konsolosluk tarafından talep edilen evraklar ise şu şekilde sıralanmaktadır:

•    Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
•    Sicil kaydı belgesi
•    Sağlık raporu
•    Kanada’da ikamet edilecek yerin ikamet belgesi
•    Kanada’da başvurulan iş yerinden, Konsolosluğa ulaştırılan davet mektubu
•    Gelir belgesi
•    Pasaport
•    Biyometrik fotoğraf

Tüm bu belgelerin, başvuru formuna eklenmesi ile vize talebi işlemi tamamlanmaktadır. Çalışma vizesinin olumlu sonucu, Konsolosluk ziyaret edilerek öğrenilebilmektedir. Çalışma vizesi alan kişiler, Kanada’da iş başı yapma olanağına sahip olmaktadır. Yapılan iş sırasında, belirtilen ikamet adresinde oturmak gerekmektedir. Bu şartlar ve belgeler ile Kanada’da yabancılara yönelik çalışma alanları sunulmaktadır.

isbilgisi.com


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.