25 Mayıs 2020 Pazartesi 09:43
Karadağ İş İmkanları İçin Çalışma Vizesi Nasıl Alınır? (Gerekli Belgeler)

İş için Karadağ’da fırsatları müşteri hizmetleri ve turizm sektörleri alanında sunulmaktadır. Karadağ’da çalışmayı düşünen tabancılar için sunulan iş olanakları yaygın olarak turizm sektörü içerisinde yer almaktadır. Kafe ve barlarda iş olanağı bulunabileceği gibi otellerde de çalışma olanağı sağlanabilmektedir. Müşteri hizmetleri alanında çağrı merkezi elemanı olarak görev alabilmek mümkündür. Kanada iş ilanlarına, internet üzerinde bulunan iş ilanı sitelerinden ulaşılabilmektedir.

İş ilanı sitelerinden ‘’Karadağ iş ilanları’’ başlığı aratılarak, seçilen iş yerlerine başvuru sağlanabilmektedir. Çalışma vizesi onayı ile meslek guruplarına yönelik, iş başı olanağı sağlanmaktadır. Karadağ iş imkanları koşullarından, vize sahipleri yararlanmaktadır. Çalışma vizesi alımı için izlenmesi gereken adımlar ve sektörlere yönelik iş olanakları yazının başlıkları altından öğrenilebilmektedir. 

Karadağ İş İmkanları Hangi Çalışma Alanlarında Bulunabilir?

İş için Karadağ çalışma sahaları turizm ve müşteri hizmetleri olarak belirlenmiştir. Bu sektörler, yabancılara yönelik iş olanaklarının sunulduğu alanlardır. Sektörlerden herhangi birinde deneyimi olan kişiler, başvurularda daha avantajlı konumda bulunmaktadır. Turizm ve müşteri hizmetleri sektörlerine yönelik iş başvurusu yapılabilecek yerler ise şu şekilde sıralanmaktadır:

•    Otellerde ve Kafelerde barmenlik
•    Otellerde ve Kafelerde garsonluk
•    Sigorta veya finans şirketlerinde müşteri hizmetleri danışmanlıkları

Bu alanlarda ve iş yerlerinde çalışma olanağı sağlamak için çalışma vizesi alımı gerekmektedir. Çalışma vizesi Karadağ Konsolosluklarından alınmaktadır. İş başvurusu ilanlarına ulaşmak için yapılması gerekenler ve çalışma vizesi işlemleri hakkında bilgi alt başlıklardan öğrenilebilmektedir.

Karadağ İş İmkanları Turizm Sektörü

Turizm alanı için Karadağ iş fırsatları Otellerde ve Kafelerde sunulmaktadır. Daha önceden turizm sektöründe çalışmış kişiler, başvurularda önde yer almaktadır. Bu alanlarda bulunan meslek gurupları, birikim yapılabilecek maaş tutarlarına sahiptir. Turizm sektörüne yönelik, başvuru yapılabilecek meslek gurupları şu şekilde sıralanmaktadır:

•    Barmenlik
•    Garsonluk
•    Resepsiyonistlik
•    Aşçılık

Bu meslek gurupları seçilip, Karadağ otellerinde ve barlarında çalışma faaliyeti sağlanabilmektedir. İş başvuruları için internet üzerinde bulunan iş ilanı sitelerine ‘’Karadağ turizm iş ilanları’’ başlığı ile aratama yapılmalıdır. Çıkan ilanlar içerisinde seçilenlere, internet üzerinden başvuru sağlanabilmektedir. İlan veren firmaların olumlu geri dönüşleri halinde, Karadağ iş imkanları koşullarından yararlanmak için, çalışma vizesi alınması gerekmektedir. Çalışma vizesi alımı için adımlar, son başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Karadağ İş İmkanları Müşteri Hizmetleri

Müşteri temsilciliği için Kanada iş fırsatları danışmanlık sağlayan şirketler yoluyla sunulmaktadır. Kanada’da çalışmak isteyen yabancılar, danışmanlık şirketlerine başvuru sağlamaktadır. Müşteri hizmetlerinde alanında başvuru yapılabilecek meslekler şu şekilde sıralanmaktadır:

•    Danışmanlık şirketlerinde çağrı merkezi müşteri temsilciliği
•    Otellerde resepsiyonistlik
•    Sigorta şirketleri çağrı merkezi elemanlığı
•    Finans ve Banka çağrı merkezi müşteri temsilciliği

Bu mesleklere başvurular internet üzerinden yapılabilmektedir. İnternet üzerinde bulunan iş ilanı sitelerinin arama bölümlerine ‘’Karadağ müşteri hizmetleri iş ilanları’’ yazılıp, ilanı çıkan şirketlere başvuru yapılmaktadır. İş başvurularından olumlu geri dönüş alınması halinde, çalışma vizesi talebi yapılmalıdır. Çalışma vizesi olmayan kişiler, Karadağ şirketlerinde iş başı yapma olanağına sahip olamamaktadır. Çalışma vizesi başvurusu için izlenmesi gereken yol, alt başlık içerisinde sunulmaktadır.

Karadağ İş İmkanları İçin Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

İş için Karadağ çalışma vizesi başvurusu Karadağ Konsolosluğuna yapılmaktadır. Konsolosluk yoluyla, çalışma vizesi başvuru formu doldurulmaktadır. Forma ek olarak talep edilen evrakların, Konsolosluğa teslim edilmesi gerekmektedir. Konsolosluk tarafından istenilen evraklar şu şekilde sıralanmaktadır:

•    Nüfus cüzdanı fotokopisi
•    Pasaport fotokopisi
•    Sicil kaydı belgesi
•    Sağlık raporu
•    Çalışılacak iş yeri tarafından Konsolosluğa yollanan, davet mektubu
•    Karadağ’da oturulacak yerin ikamet belgesi

Bu evraklar konsolosluğa iletilip, çalışma vizesi başvuru formu doldurulmalıdır. Başvurunun sonucu, Konsolosluklar ziyaret edilerek öğrenilmektedir. Karadağ iş imkanları koşullarından, vize sahipleri yararlanabilmektedir. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler, Karadağ’da buldukları iş yerinde, iş başı yapabilmektedirler.

isbilgisi.com


Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.