31 Ekim 2020 Cumartesi 12:37
Kosova İş İmkanları! Kosova'da En Çok İhtiyaç Duyulan Meslekler

İnternet iş ilanı siteleri arama bölümlerine ‘’ Kosova iş ilanları’’ başlığı aratılarak, ilanlara başvuru sağlanabilir. Kosova’da her hangi bir meslekte iş başı yapabilmek için, çalışma vizesi alımı sağlanmalıdır. Çalışma vizesinin alımına yönelik ayrıntılar ve evraklar son başlık içerisinde sunulmaktadır. Sektörlere yönelik meslek dalları ise alt başlıklardan öğrenilebilmektedir.

Kosova İş İmkanları Hangi Çalışma Alanlarında Bulunabilir?

İş için Kosova çalışma sahaları turizm kuruluşları ve tasarım şirketleri bünyesi olarak belirlenmektedir. Bu sahalarda faaliyet gösteren yabancılar, rahat çalışma olanakları ile karşılaşmaktadır. Bu çalışma alanlarına dair başvurular internet üzerinden takip edilebilmektedir. İnternet iş ilanı sitelerinin arama bölümlerine ‘’ Kosova turizm iş ilanları’’ veya ‘’Kosova tasarım şirketleri iş ilanları’’ yazılıp, arama yapılmalıdır. Arama sonucu listelenen şirketlere, internet üzerinden iş başvurusu sağlanabilmektedir. Başvuruların olumlu geri dönüşü halinde, Kosova çalışma vizesi alınmalıdır. Çalışma vizesi alımı için başvurulacak yer ve evraklar son başlık içerisinde sunulmaktadır.

Kosova İş İmkanları Turizm Alanı

Turizm çalışanları için Kosova iş olanakları otel ve bar bünyelerinde sağlanmaktadır. Turizm bölümünden mezun olan kişiler, turizm sektörüne yönelik iş başvurulanda avantajlı konumda yer almaktadır. Turizm mezunları otellerde ve ünlü barlarda çalışma olanağı sağlayabilmektedir. Yabancılara yönelik, Kosova turizm iş alanları içerisinde yer alan meslekler, şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Otel aşçılığı
 • Barmenlik
 • Garsonluk
 • Resepsiyonistlik
 • Pasta şefliği

Bu meslek guruplarına başvuru için, internet üzerinde bulunan ilan siteleri kontrol edilmelidir. İnternet ilan siteleri arama bölümlerinde ‘’Kosova turizm iş ilanları’’ başlığı kullanılarak arama yapılmalıdır. Arama sonucu çıkan otel ve barlara, başvuru sağlanabilmektedir. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler, Kosova çalışma vizesi almalıdır. Vize alımı Kosova Konsolosluklarından yapılmaktadır. Vize alımda izlenmesi gereken yol ve evraklar son başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Kosova İş İmkanları Bilgisayar Tasarımı Alanı

Tasarımcılar için Kosova iş fırsatları şirket bünyelerinde sunulmaktadır. Tasarım şirketleri, yabancı tasarımcılara iş olanakları sunmaktadır. Üniversitelerin bilgisayar tasarımcılığı bölümlerinden mezun olan kişiler, başvurularda avantajlı konumda yer almaktadır. Tasarım sektörüne dair başvuru yapılabilecek meslekler şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Bilgisayar tasarımcılığı
 • Web tasarımcılığı
 • Reklam tasarımcılığı
 • Fuar, stand çizimi tasarımcılığı
 • Grafik tasarımı

Bu meslek guruplarında çalışma sağlayacak kişiler, Kosova iş ilanlarını takip etmelidir. İş ilanları internet üzerinde yayınlanmaktadır. İnternet iş ilanı siteleri arama bölümlerine ‘’Kosova tasarım sektörü iş ilanları’’ yazılarak, çıkan sonuçlara başvuru yapılabilmektedir. Başvurusu olumlu sonuçlanan kişiler, Kosova çalışma vizesi almalıdır. Vize alımı için izlenmesi gereken yol ve gerekli evraklar alt başlık içerisinden öğrenilebilmektedir.

Kosova İş İmkanları İçin Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş için Kosova çalışma vizesi başvurusu Konsolosluklar kanalınca kabul edilmektedir. Kosova Konsolosluğu yoluyla, çalışma vizesi başvuru formu doldurulmalıdır. Form doldurma sırasında talep edilen evraklar ise tam ve eksizsiz şekilde teslim edilmelidir. İstenilen evraklar şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Nüfus cüzdanı ve fotokopisi
 • Pasaport ve fotokopisi
 • Sicil kaydı belgesi
 • Sağlık raporu
 • Kosova’da oturulacak yere dair ikamet belgesi
 • Çalışılacak kurumun Konsolosluğa yolladığı davet mektubu
 • Biyometrik fotoğraf

Bu belgelerin, doldurulan forma eklenmesi ile çalışma vizesi talebi işlemi tamamlanmaktadır. Çalışma vizesi alımı sonucu, Konsolosluklardan öğrenilmektedir. Kosova Konsolosluğu’nun çalışma vizesini kabul etmesi durumunda, Kosova’da iş başı yapabilme olanağı sağlanmaktadır.

isbilgisi.com


Son Güncelleme: 31.10.2020 12:44
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.