İstanbul Üniversitesi 542 Sözleşmeli Personel Alacak! Kimler Başvuru Yapabilecek?

İstanbul Üniversitesi bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS şartıyla 542 sözleşmeli personelin işe alınacağı duyuruldu. İstanbul Üniversitesi tarafından yayınlanan resmi ilana göre işe alınacak kişiler İstanbul Üniversitesi Sağlık Uygulama Ve Araştırma Merkezlerinde görevlendirilecekler. İstanbul Üniversitesinde sözleşmeli personel olmak için başvuru şartları nelerdir? İstanbul Üniversitesi 542 sözleşmeli personel kadrolarına kimler başvuru yapabilir?

İŞ İLANLARI 05.06.2020 - 16:26 05.06.2020 - 16:26

İstanbul Üniversitesi tarafından bugün yayınlanan resmi ilana göre üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere 542 sözleşmeli personel işe alınacak. Yeni işe alaınacak olan çalışanlar üniversiteye bağlı olarak faaliyet gösteren Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde görevlendirilecekler.

Yapılan açıklamaya göre işe yerleştirmelerde lisans mezunları için 2018 KPSS-P3; önlisans mezunları için 2018 KPSS-P93 ve lise mezunları için 2018 KPSS-P94 puan türleri dikkate alınacak. Ayrıca açılan 542 kişilik kadrolara sadece İstanbuL'da ikamet eden adayların başvuruları kabul edilecek. Üniversite tarafından yapılan açıklamaya göre koronavirüs salgını nedeniyle İstanbul dışında ikamet edenlerin başvuruları kabul edilmeyecek.

İstanbul Üniversitesinin yayınladı ilanda işe alınacak 542 sözleşmeli personelin kadro dağılımı da açıklandı. Buna göre 460 hemşire, 10 biyolog, 4 diyetisyen, 5 fizyoterapist, 10 laborant, 25 sağlık teknikeri, 5 röntgen teknisyeni, 3 psikolog, 2 odyolog, 2 dil ve konuşma terapisti, 2 perfüzyonist, 6 sağlık memuru ve 13 sağlık teknisyeni işe alınacak.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-İstanbul'da ikamet ediyor olmak

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Emekli veya yaşlılık aylığı alıyor olmamak

-Haftada 40 saatlik çalışma süresini yönetimin belirleyeceği şekilde (gece dahil) kabul etmek

-Askerlik ile ilişiği olmamak

-Kadrolar için belirlenen şartları taşıyor olmak

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

İşe alımların açıldığı kadrolara başvurular https://pbys.istanbul.edu.tr/basvuru adresinden online olarak yapılacak. 20 Haziran'a kadar başvurular kabul edilecek. Posta ile veya şahsen başvurular dikkate alınmayacak. Son başvuru tarihinden sonra işlem yapılmasına imkan verilmeyecek.

İŞE YERLEŞTİRMELER NASIL YAPILACAK?

İstanbul Üniversitesi bünyesinde kurulacak olan komisyon tarafından tüm başvurular değerlendirmeye alınacak. Sonuçlar son başvuru tarihinden sonra 10 gün içerisinde üniversitenin internet sitesinden duyurulaca. Kontenjan sayısı kadar yedek liste açıklanacak. İşe yerleştirilenlerin işe başlamamaları durumunda yedek listeden sırasıyla alımlar yapılacak.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@