İstanbul'un Bu İlçelerinde Konut Sahibi Olanlar Ya da Olmak İsteyenler Dikkat! Bu Bölgeler Hızla Değerleniyor!

İstanbul'da konut sahibi olmak isteyen vatandaşlar şimdilerde konut kredi faizleri düşmüşken araştırmaya başladılar. Bunun üzerine İstanbul'un en hızlı değerlenen bölgelerini sizin için araştırdık.

EMLAK 03.07.2020 - 15:32 03.07.2020 - 15:32

Son dönemlerde konut sahibi olmak isteyen pek çok kişi harekete geçti. Yüksek fiyatlar, bankaların faiz oranları ve ekonomik şartlar pek çok kişi için konut satın almanın son derece umutsuz bir durum olduğunu hatırlatıyordu. Pandemi şartları nedeniyle konut sektöründe ciddi bir daralma meydana geldi.

Salgın devam ederken bu süreçte normalleşme için ilk adımlar sonunda atıldı. Normalleşme sürecinde kamu bankaları emlak piyasasını desteklemek ve ev sahibi olmak isteyen vatandaşların hayallerini gerçekleştirmek için çok önemli bir adım attı. Bu süreçte konut kredi faiz oranları düşürüldü. Cumhuriyet tarihinin en düşük faiz oranlarının uygulanması pek çok kişiyi ev almak için harekete geçirdi.

İstanbul’da Konut Fiyatı En Çok Artan Semtler!

İstanbul’da konut sahibi olmak pek çok kişinin hayali ancak konut sahibi olmak sanıldığı kadar kolay değil. Bazı ilçeler yeni yerleşime açılmaya başladı. Henüz boş olmasına rağmen çok kısa sürede yeni projelerle birlikte hareketlenmesi bekleniyor.

Son zamanlarda uygun fiyatlı olan ancak hızla değerlenen ve fiyatı artan İstanbul ilçelerini sizler için araştırdık!

Son zamanların en çok konuşulan semtlerinden birisi olan Esenyurt 1 yıllık fiyat değişimi yüzde 4.37 olarak açıklanıyor.

Yeni havalimanına yakınlığı ile bilinen Arnavutköy 1 yıllık fiyat değişimi yüzde 8.19 olarak açıklandı.

Genellikle uzaklığı ile konuşulmasına rağmen Silivri son zamanlarda son derece popüler olmaya başladı. 1 yıllık fiyat değişimi yüzde 9.22 olarak açıklandı.

En çok gelişen ve tercih edilen semtlerden birisi olan Beylikdüzü bir yıllık fiyat değişim oranı yüzde 6.99 ile oldukça tercih ediliyor.

Yine İstanbul’un en popüler ilçelerinden birisi olan Sancaktepe bir yıllık fiyat değişim oranı yüzde 8.2 ile birlikte oldukça dikkat çekiyor.

isbilgisi.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@